Shaqiri nderohet nga gjiganti botëror i futbollit

INA
INA

17/01/2024

Xherdan Shaqiri me performancat e tij ndër vite ka bërë që ai të bëhet i njohur në pothuajse gjithë botën. Kjo edhe për faktin se ai ka pasur atin që gjatë tërë karrierës së tij të luajë në shtete dhe ekipe të ndryshme. Duke filluar nga Zvicra aty ku u paraqit tek radhët e Baselit, pastaj në Gjermani tek gjiganti Bajern Munihut, për të kaluar më pas në Itali tek Interi, nga aty në Angli tek Stouk Siti dhe Liverpulli, më vonë në një eksperiencë të shkurtër edhe në Francë tek Lioni, dhe tani në Shtetet e Bashkuara tek Çikago Fajwrr.

Një ndër klubet me famë të madhe botërore, River Plejt, po zhvillon fazën përgatitore në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Për këtë arsye, Shaqiri shfrytëzoi rastin që të vizitojë nga afër ekipin argjentinas dhe trajneri i River Plejtit, Martin Demikelis, dikur lojtar i ekipeve të njohura si Man. Siti dhe Bajern Munih, në shenjë respekti i dhuroi një fanellë të klubit.

Dyshja pozuan së bashku me fanellën e klubit argjentinas, fotografi e cila më pas u shpërnda në rrjetet sociale nga vet llogaria zyrtare e River Plejtit.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

dybala

Shënoi tre gola ndaj Torinos, Dybala: Te Roma shijoj të tashmen, dua të fitoj trofe!

Ilir-Daja-

Ilir Daja vazhdon kontratën me Ballkanin deri në vitin 2026

xhaka-zvicra

Xhaka: Jam shqiptar, me babë, babgjysh e gjak

Mesi ronaldo

Ronaldo apo Messi? Ja si përgjigjet Deco

zidane-1-600x360

Zidan: Rikthimi në Itali? Pse jo, çdo gjë mund të ndodh

Anceloti

Ancelotti shpjegon arsyen pse nuk e futi në lojë Arda Gulerin në ditëlindjen e tij

belingam real madrid

Reali marshon sigurt drejt titullit, kalohet edhe “pengesa” Sevilja

kristijan asllani

Shans i artë për Asllanin/ E konfirmojnë mediat italiane, mesfushori shqiptar piketohet titullar edhe në 3 duelet e ardhshme

luka modric

Refuzoi ofertën e Real Madrid, mediet kroate zbulojnë të ardhmen e Modric

INFO

NA NDIQ