Shaqiri: Në mars do të ketë përgjigje për rritjen e pagave në arsim

Picture of Iliria News Agency
Iliria News Agency

14/02/2022

Pas reagimeve nga SASHK-ut për rritjen e pagës edhe në arsim, Ministri i Arsimit dhe Shkencës ka realizuar takim gjatë javës së kaluar me ata. Shaqiri theksoi se janë të hapur për komunikim të mëtutjeshëm.

Ai shtoi se gjatë kësaj jave ose gjatë javës tjetër MASH do të ketë takim ku do të marrin pjesë edhe përfaqësues të ministrisë së Financave.

“Kemi edhe disa njoftime nga Kryeministri i Qeverisë ku kërkoi të kalojë ligji për arsim, i cili është në procedurë parlamentare, ku mendoj se ai ligj ka edhe një koeficient për rritje pagash”, tha Shaqiri.

Shaqiri theksoi sa gjatë muajit mars do të ketë përgjigje sa i përket rritjes së pagave në arsim.

TË FUNDIT
29 minuta
Xhabir Deralla merr Çmimin e Solidaritetit për Gazetarët nga Evropa Juglindore
1 orë
VIDEO/ “Oh zot”- Gruaja e Faton Hajrizit me një reagim prekës për vrasjen e tij
2 orë
Detaje të reja nga vrasja e Faton Hajrizit, ja ku ishte fshehur
2 orë
Pasdite në disa pjesë të Maqedonisë priten stuhi me reshje të dendura të shiut, erë të fuqishme dhe breshër
2 orë
Najçevska reagon ndaj VLEN pas promovimit të 30 milionë eurove për komunat shqiptare: Po e ndajnë vendin sipas fiseve...

ME TE LEXUARA

1 ditë
https://tv21.tv/vlen-i-pergjigjet-frontit-europian-shaqiri-koalicioni-europian-asnjehere-nuk-kane-qene-te-interesuar-per-ish-ushtaret-e-uck-se/
8 orë
Moti sot në Maqedoninë e Veriut
1 ditë
Biden rezulton pozitiv me COVID-19, rikthehet në Shtëpinë e Bardhë
1 ditë
Heqja e Ligjit të Luftës me Greqinë, pr.deklarata e PDIU miratohet me 96 vota pro
5 orë
Të vjedhura në Itali, sekuestrohen 2 makina “G-Class” me vlerë rreth 300 mijë euro në Vlorë
1 ditë
Shkupi shpreson te Gjykata e Strasburgut
20 orë
Mërgimtarët ankohen për pritjet në “Tabanoc”, autoritetet thonë se situata po menaxhohet, makinat po kalojnë shpejt
2 orë
Detaje të reja nga vrasja e Faton Hajrizit, ja ku ishte fshehur

LEXO MË SHUMË

Xhabir Deralla, CIVIL

Xhabir Deralla merr Çmimin e Solidaritetit për Gazetarët nga Evropa Juglindore

IMG_4516

VIDEO/ “Oh zot”- Gruaja e Faton Hajrizit me një reagim prekës për vrasjen e tij

IMG_4516

Detaje të reja nga vrasja e Faton Hajrizit, ja ku ishte fshehur

Stuhia Ballkan

Pasdite në disa pjesë të Maqedonisë priten stuhi me reshje të dendura të shiut, erë të fuqishme dhe breshër

najcevska

Najçevska reagon ndaj VLEN pas promovimit të 30 milionë eurove për komunat shqiptare: Po e ndajnë vendin sipas fiseve…

IMG_4516

Faton Hajrizi vritet në Serbi, dalin pamjet nga vendi i ngjarjes

besar durmishi

Durmishi: Mbështetje financiare prej 80 milionë denarë për ndërmarrjet mikro, të vogla dhe të mesme, për zejtarët, për vendosjen e standardeve HALLALL dhe ISO dhe projektet për zhvillimin e sipërmarrësisë

IMG_4512

Arrihet marrëveshja PVD-PDSH për bashkëqeverisje në Preshevë

vjosa-osmani

Osmani takon kryeministrin e Holandës, diskutojnë për forcimin e partneritetit

INFO

NA NDIQ