Shaqiri nuk ka informacione nëse ASH do ta marrë Ministria e Arsimit

Iliria News Agency
Iliria News Agency

01/02/2023

Ministri i Arsimit dhe Shkencës nga radhët e BDI-së, Jeton Shaqri thotë se nuk ka informacione se cilat ministri do i jepen Aleancës për Shqiptarët nëse e njëjta vendos të hyjë në Qeveri, përcjell TV21. I pyetur nëse Ministria e Arsimit do të kalojë te ASH, Shaqiri tha se nuk është pjesë e ekipit të bisedimeve me ASH-në.

“Mendoj se unë nuk jam pjesë e ekipit që zhvillon bisedimet. Ju si mediume me kohë do të informoheni për çdo informatë, pa dallim”, tha mes tjerash Shaqiri.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

qeveria kosoves prishtine

Sot ditë zie në Kosovë në kujtim të vajzave dhe grave të vrara

ikja

Të dhënat e trishta/ Të rinjtë po ikin në emigracion, të moshuarit punojnë

Arben Taravari

Taravari uron Kosovën për votimin në Asamblenë e KiE: Gjithmonë me Kosovën tonë

qeveria-750x430

Qeveria vendosi: 24 prilli dhe 8 maji ditë jo pune për të gjithë qytetarët

Ali Ahmeti tubim

Ahmeti: “Ju thash, ma jepni shpatën dhe ju më besuat e unë nuk ju zhgënjeva”

Protesta_Mjeket

Qeveria mori vendim për specializantët

06eb15d2-4c29-4428-829f-782a34419ce7

Kasami nga Dibra: Do të investojmë në zhvillimin e vendit, do të mbështesim rininë dhe kthimin e mërgatës

FB_IMG_1713299161129

Taravari: Na tronditi lajmi për vdekjen e mërgimtarit tonë Taip Fidani në Sarajevë

Afrim Gashi

Gashi nga Dibra: BDI ka zgjedhur ta shajë Rusinë, për t’i ikur kritikës për hajninë

INFO

NA NDIQ