Shaqiri: Përqindja e infektimit tek nxënësit është shumë e ulët

Picture of Iliria News Agency
Iliria News Agency

03/02/2022

Ministri i Arsimit dhe Shkencës, Jeton Shaqiri në një intervistë për TV21 tha se sipas gjendjes aktuale me pandeminë, mësimi mund të vazhdojë me prezencë fizike.

“Ministria është në komunikim të përditshëm për të parë nga afër numrat si lëvizin, dje kemi pasur komunikim, numrat janë shumë të ulëta, janë minimale, do të vazhdojmë të komunikojmë. Përfitimet e procesit për të qenë me prezencë fizike janë më të mëdha nga aspekti edukativo-arsimorë. Nëse duam prezencën fizike duhet të kemi kujdes edhe për masat dhe protokollet”, tha Shaqiri.

Shaqiri tha se përqindja e infektimit tek nxënësit është e ulët.

“Përqindja është shumë e vogël, 0,15 në është dhënë në ditën e parë, dje ka rënë në 0,05. Është numër i vogël. Tek punëtorët në sektorin e arsimit përqindja është 0,85”, theksoi mes tjerash Shaqiri.

TË FUNDIT
8 minuta
Bastiset shtëpia dhe ambientet e zyrës të prokurorit Ixhet Memeti, dyshohet për mitmarje
9 minuta
Qeveria e re VMRO dhe VLEN, një miliardë euro për komunat
27 minuta
Alarmon ministri kroat: Situata në Kosovë nuk është e mirë, ja për çfarë po përgatitemi
1 orë
Vazhdon procesi gjyqësor ndaj ish-krerëve të UÇK-së
2 orë
Këshilli gjyqësor ia mori imunitetin gjykatësit suprem Georgiev dhe e miratoi paraburgimin të tij

ME TE LEXUARA

1 ditë
Allen: Jemi të zhgënyer nga Siljanovska, do të shohim nëse qeveria do t’i respektojë marrëveshjet ndërkombëtare!
2 orë
Votojnë të sëmurët, personat të pafuqishëm dhe të burgosur para rivotimit të nesërm për zgjedhjet parlamentare në shtatë vendvotime
22 orë
“Vëllavrasje”, Kasami: Deklarata e Ahmetit e rrezikshme! Ne nuk jemi të interesuar për asnjë konflikt
18 orë
A do të kemi ndryshime kushtetuese pas 6 muajve?
1 ditë
Andonovski: Nuk do të luhet më futboll nëpër ministri, institucionet e udhëhequra nga BDI janë në prag të kolapsit
2 orë
Këshilli gjyqësor ia mori imunitetin gjykatësit suprem Georgiev dhe e miratoi paraburgimin të tij

LEXO MË SHUMË

ixhet memeti

Bastiset shtëpia dhe ambientet e zyrës të prokurorit Ixhet Memeti, dyshohet për mitmarje

vmro vlen negociata

Qeveria e re VMRO dhe VLEN, një miliardë euro për komunat

Ivan Anushiq

Alarmon ministri kroat: Situata në Kosovë nuk është e mirë, ja për çfarë po përgatitemi

thaci-veseli-krasniqi-selimi

Vazhdon procesi gjyqësor ndaj ish-krerëve të UÇK-së

keshilli-gjyqesos-

Këshilli gjyqësor ia mori imunitetin gjykatësit suprem Georgiev dhe e miratoi paraburgimin të tij

zgjedhjet-maqedoni

Votojnë të sëmurët, personat të pafuqishëm dhe të burgosur para rivotimit të nesërm për zgjedhjet parlamentare në shtatë vendvotime

mexhiti izet

Mexhiti optimist: Mendoj se puna e kryeparlamentarit është e kryer

keshilli-gjyqesos-

Këshilli Gjyqësor me seancë urgjente në mesnatë, “për t’ia marrë imunitetin gjykatësit Naqe Georgiev”

IMG_2237

Sejdiu nga VLEN: Kur gjykatat vendosin “pro” BDI-së ishin të mira, kur vendosin kundër “ata janë të kapura”

INFO

NA NDIQ