Shaqiri: Të gjitha tekstet për klasën e tretë janë dorëzuar nëpër shkolla

Picture of INA
INA

26/09/2023

Personi i parë në drejtorinë e arsimit, Jeton Shaqiri, ka bërë të ditur se nxënësit e klasës së tretë në të gjitha shkollat ​​kanë marrë tekstet e nevojshme.

“Mund të konfirmojmë atë që thamë më herët se të gjitha tekstet për klasën e tretë janë dorëzuar në të gjitha shkollat. Sa i përket klasës së 6-të, Komisioni Kombëtar ka miratuar tekstet për gjuhën maqedonase dhe shqipe, shkencat natyrore, ndërsa procedura e ankesës duhet të presë edhe pesë ditë për tekstin e matematikës. Të gjitha tekstet e tjera janë dorëzuar në grafiko-teknikë dhe shtypshkronjë me një plan të dorëzimit në shkolla”, tha Shaqiri.

I pyetur për ato që përgatiten sipas planprogrameve të reja, Shaqiri tha se nesër Ministria e Arsimit dhe Kulturës do të ndajë informacione të sakta me një plan për dërgimin e teksteve nga reforma e re në të gjitha shkollat, nga klasa e parë deri në të gjashtën.

Ministri po ashtu theksoi se po vazhdon shpërndarja e teksteve shkollore në arsimin e mesëm.

TË FUNDIT
24 minuta
Aksion nga Dogana e Maqedonisë: Sekuestrohen fustane, motoçikleta e cigare
27 minuta
Qeni ngordhi nga i nxehti pasi polici e harroi në veturë!
31 minuta
Kush do të financojë stadiumin e Tetovës? Kasami shpreson në ndihmën e Qeverisë
33 minuta
Përmendën padinë ndaj Drin Ahmetit, Bexheti porosi VMRO-së: Nuk na frikësoni
34 minuta
Prej nesër fillon ulja e temperaturave, pritet shi i rrëmbyeshëm dhe bubullima

ME TE LEXUARA

1 ditë
Fluks i madh i makinave në Qafë Thanë
20 orë
Kallëzim penal kundër Drin Ahmetit dhe personave tjerë për keqpërdorime
24 minuta
Aksion nga Dogana e Maqedonisë: Sekuestrohen fustane, motoçikleta e cigare
1 ditë
Arrestohet një person nga Likova, i dënuar me mbi pesë vite burg
5 orë
Ibrahimi këshillon BDI-në: Angazhoni ekspertë edhe për luftën kundër korrupsionit!
22 orë
“Shtëpi, e ëmbla shtëpi” Vajza të reja lënë diasporën për Kosovën

LEXO MË SHUMË

63966BD2-B758-4ED5-9370-0599EA2B88F0

Aksion nga Dogana e Maqedonisë: Sekuestrohen fustane, motoçikleta e cigare

policia

Qeni ngordhi nga i nxehti pasi polici e harroi në veturë!

stadiumi tetoves

Kush do të financojë stadiumin e Tetovës? Kasami shpreson në ndihmën e Qeverisë

blerim bexheti

Përmendën padinë ndaj Drin Ahmetit, Bexheti porosi VMRO-së: Nuk na frikësoni

moti shiu

Prej nesër fillon ulja e temperaturave, pritet shi i rrëmbyeshëm dhe bubullima

arben taravari

Taravari – Melsom: Thellimi i bashkëpunimit në shëndetësi

bilall kasami asim izairi

Dr. Asim Izairi bëhet pjesë e Lëvizjes BESA?!

bia-serbe

Serbia arreston tre spiunë të Maqedonisë së Veriut

kredite denar

Paga mesatare në muajin maj 41.252 denarë

INFO

NA NDIQ