Shaqiri: Të ruajmë shëndetin dhe vitin shkollor ta përmbyllim me prezencë fizike

Picture of Iliria News Agency
Iliria News Agency

01/02/2022

Ministri i Arsimit i republikës së Maqedonisë së Veriut, Jeton Shaqiri gjatë ditës së sotme qëndroi në Shkollën fillore “Kongresi i Manastirit”, për të parë nga afër fillimin e gjysmë-vjetorti të dytë të nxënësve me prezencë fizike.

Shaqiri me këtë rast apeloi që të respektohen të gjitha protokollet, të ruhet shëndeti dhe të bëhen përpjekje maksimale që ky gjysmë-vjetor ashtu siç filloi edhe të përfundojë me prezencë fizike.

“Siç e dini pas vendimit të parë në të cilin vendosëm që viti i ri shkollor nga data 20 të filloj në datën 1 shkurt, kam qenë në komunikim të vazhdueshëm me të gjithë drejtorët e shkollave të arsimit të mesëm dhe fillor. Në periudhën e ardhshme kohore nga ana e ministrisë do të kemi persona të angazhuar të cilët do të jenë në komunikim të vazhdueshëm me të gjitha drejtoritë e shkollave për të parë ecurinë e procesit edukativo arsimor. Është i rëndësishëm fakti që nga ato klasa që i vizituam, nga ata nxënës me të cilët kam komunikuar, të gjithë janë të lumtur dhe me padurim kanë filluar vitin e ri shkollor me prezencë fizike. Por që kjo të vazhdoj dhe të jetë në kontinuitet, me respektimin e protokolleve të mundohemi të rruajmë shëndetin dhe këtë vite të shkollor ta përfundojmë me prezencë fizike”, deklaroi Jeton Shaqiri, ministër i Arsimit.

TË FUNDIT
1 orë
Xhabir Deralla merr Çmimin e Solidaritetit për Gazetarët nga Evropa Juglindore
2 orë
VIDEO/ “Oh zot”- Gruaja e Faton Hajrizit me një reagim prekës për vrasjen e tij
2 orë
Detaje të reja nga vrasja e Faton Hajrizit, ja ku ishte fshehur
3 orë
Pasdite në disa pjesë të Maqedonisë priten stuhi me reshje të dendura të shiut, erë të fuqishme dhe breshër
3 orë
Najçevska reagon ndaj VLEN pas promovimit të 30 milionë eurove për komunat shqiptare: Po e ndajnë vendin sipas fiseve...

ME TE LEXUARA

1 ditë
Bastisje në Strumicë, ndalohet një person
21 orë
Vrasja e policit serb, analistja Ivana Stradner: Perëndimi s’po di t’i lidhë pikat
1 orë
Xhabir Deralla merr Çmimin e Solidaritetit për Gazetarët nga Evropa Juglindore
1 ditë
BDI: I gabuar dhe i dëmshëm vendimi i Qeverisë kundër tunelit të Korridorit 8 në aksin Gostivar – Bukojq
9 orë
Haziri: Me Trumpin kthehet marrëveshja e 3 shtatorit 2020, kjo e pret Kosovën
1 ditë
Vrasja e policit në Serbi, Daçiq thotë se në vendin e ngjarjes u gjet një pasaportë e një kosovari, çka po ndodhë
1 ditë
Ministri Murtezani takohet me ambasadoren Ageler: Të përkushtuar në luftën kundër korrupsionit dhe integrimin e vendit në BE

LEXO MË SHUMË

Xhabir Deralla, CIVIL

Xhabir Deralla merr Çmimin e Solidaritetit për Gazetarët nga Evropa Juglindore

IMG_4516

VIDEO/ “Oh zot”- Gruaja e Faton Hajrizit me një reagim prekës për vrasjen e tij

IMG_4516

Detaje të reja nga vrasja e Faton Hajrizit, ja ku ishte fshehur

Stuhia Ballkan

Pasdite në disa pjesë të Maqedonisë priten stuhi me reshje të dendura të shiut, erë të fuqishme dhe breshër

najcevska

Najçevska reagon ndaj VLEN pas promovimit të 30 milionë eurove për komunat shqiptare: Po e ndajnë vendin sipas fiseve…

IMG_4516

Faton Hajrizi vritet në Serbi, dalin pamjet nga vendi i ngjarjes

besar durmishi

Durmishi: Mbështetje financiare prej 80 milionë denarë për ndërmarrjet mikro, të vogla dhe të mesme, për zejtarët, për vendosjen e standardeve HALLALL dhe ISO dhe projektet për zhvillimin e sipërmarrësisë

IMG_4512

Arrihet marrëveshja PVD-PDSH për bashkëqeverisje në Preshevë

vjosa-osmani

Osmani takon kryeministrin e Holandës, diskutojnë për forcimin e partneritetit

INFO

NA NDIQ