Shaqiri, Xhaka dhe Mehmedi me Zvicrën, aspak lehtë në të tetën e finales

Dita e fundit e ndeshjeve në Grupin B dhe C shkoi ashtu si duhet dhe në favor të Kombëtares së Zvicrës.

Tre shqiptarë në të tetën e finales së Kampionatit Evropian.

Futbollistët Xherdan Shaqiri, kapiteni Granit Xhaka dhe Admir Mehmedi, me bashkëlojtarë presin ta mësojnë kundërshtarin.

“Kundërshtari është ende i paqartë, por do të jetë i vështirë: Franca, Gjermania, Portugalia ose Belgjika”, kështu shkruan media zvicerane “Blick”.