Shaqiri:U bë pranimi teknik për SHFK “Vizbeg”

INA
INA

01/02/2024

Ministri i Arsimit dhe Shkencës, Jeton Shaqiri ka bërë të ditur se ka mbaruar procedura e pranimit teknik të Shkollës Fillore Komunale “Vizbeg”.

Bëri të ditur, se pas kësaj radhën e ka Komuna e Butelit për të përfunduar procesin që më pas nxënësit të ulen në banka shkollore.

“A i’a vlejti këmbëngulja? Gjithsesi që po!
Shumë i lumtur jam sot që u bë pranimi teknik për SHFK “Vizbeg”, një ndër shkollat më të reja dhe më moderne të cilën do ta gëzojnë nxënësit e kësaj lagjeje.
Pasi që edhe Komuna Butel do i përfundoj procedurat e zotuara që janë nën kompetencë të saj, nxënësit do të ulen në bankat shkollore për të sjell suksese të reja”, shkroi Shaqiri në Facebook.

https://www.facebook.com/jetonshaqirii/posts/814494547357626?ref=embed_post

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

dokumente pasaporta

Qytetarët e Shkupit mund të kontrollojnë online nëse pasaporta e tyre është gati

Talat Xhaferi

Xhaferi në Samitin e Investimeve për Ballkanin Perëndimor të BERZH-it

Izet Mexhiti

Mexhiti mesazh Grubit: S’jemi derivat i Dik Martit dhe shtëpive të verdha

Taravari Gostivar

Halil Snopçe u caktua kryetar i shtabit zgjedhor të degës së ASH në Gostivar

Arben Taravari3

Taravari: Maqedonia një herë ka zgjedhur president në Kuvend, pse mos ta bëjmë sërish!

bdi kryesia

BDI e vetme apo bashkë Selën në zgjedhje, në lojë edhe emra tjerë?!

levizja-besa

Lëvizja BESA zgjodhi shefin e shtabit zgjedhor (FOTO)

fatmirbytiqi

Bytyqi: Kjo qeveri është treguar me vepra e jo me fjalë

demiri-750x430-1

Ministri i Shëndetësisë për REL – Demiri: Nëse jam ministër pas zgjedhjeve kam plan për klinikat

INFO

NA NDIQ