SHBA-ja do t’i japë Ukrainës bomba thërrmuese

Picture of INA
INA

07/07/2023

Shtetet e Bashkuara të Amerikës janë të gatshme të dërgojnë municione thërrmuese në Ukrainë për të ndihmuar ushtrinë ukrainase të shpërndajë dhe të largojë forcat ruse.

Një paketë e re ndihme ushtarake me vlerë 735 milionë eurosh pritet të shpallet nga administrata e Biden të premten, thanë njerëz që kanë njohuri mbi vendimin për agjencinë e lajmeve AP në kushte anonimiteti, shkruan Euronews.

Kjo vjen pasi presidenti ukrainas, Volodymyr Zelenskyy, pretendoi se dërgesat e ngadalta të armëve në Ukrainë po zhgënjejnë kundërsulmimin e saj, duke lejuar Rusinë të forcohet në zonat e pushtuara me mina.

Dërgimi i municioneve të ndaluara në Kiev pritet të shkaktojë zemërim nga disa aleatë dhe grupe humanitare që kanë kundërshtuar prej kohësh përdorimin e bombave thërrmuese.

Municionet thërrmuese janë një opsion tërheqës, sepse ato do ta ndihmonin Ukrainën të shkatërronte më shumë objektiva me më pak raunde.

TË FUNDIT
7 orë
Kush mund ta zëvendësoj Bajdenin, 5 kandidatë në lojë, Harris më e preferuara
1 ditë
Republikanët flasin për zëvendësuesin e mundshëm të presidentit Biden në zgjedhje
1 ditë
Nga Kate Middleton, te Biden dhe drejtori i FBI, zbulohet se çfarë kërkonte agresori i Trump në internet
1 ditë
Zhyti botën në ‘black-out’, çfarë është CrowdStrike dhe si u shkaktua ndërprerja globale në sistemin IT
1 ditë
‘Nuk tërhiqem’! Biden reziston ndaj presionit për t’u larguar, beson tek fitorja në zgjedhje

ME TE LEXUARA

1 ditë
Zelensky uron Trumpin për nominimin, pajtohen për “takim personal”
1 ditë
‘Nuk tërhiqem’! Biden reziston ndaj presionit për t’u larguar, beson tek fitorja në zgjedhje
1 ditë
Zhyti botën në ‘black-out’, çfarë është CrowdStrike dhe si u shkaktua ndërprerja globale në sistemin IT
1 ditë
Nga Kate Middleton, te Biden dhe drejtori i FBI, zbulohet se çfarë kërkonte agresori i Trump në internet
1 ditë
Republikanët flasin për zëvendësuesin e mundshëm të presidentit Biden në zgjedhje
7 orë
Kush mund ta zëvendësoj Bajdenin, 5 kandidatë në lojë, Harris më e preferuara

LEXO MË SHUMË

Kamala Harris 2

Kush mund ta zëvendësoj Bajdenin, 5 kandidatë në lojë, Harris më e preferuara

BIDEN TRUMP

Republikanët flasin për zëvendësuesin e mundshëm të presidentit Biden në zgjedhje

Trump Thomas Matthew Crooks tomas metju kroks

Nga Kate Middleton, te Biden dhe drejtori i FBI, zbulohet se çfarë kërkonte agresori i Trump në internet

haker

Zhyti botën në ‘black-out’, çfarë është CrowdStrike dhe si u shkaktua ndërprerja globale në sistemin IT

biden

‘Nuk tërhiqem’! Biden reziston ndaj presionit për t’u larguar, beson tek fitorja në zgjedhje

zelenski trump

Zelensky uron Trumpin për nominimin, pajtohen për “takim personal”

otwarcie-txt-uslugami-w-hakera

Ndërpritet sistemi i IT’së në të gjithë botën goditen bankat, mediat dhe linjat ajrore

Biden

“72 orët vendimtare”, zgjerohet rrethi i njerëzve të afërt me Bidenin që kërkojnë tërheqjen e tij nga gara

rezidenca putin

Blindohet rezidenca verore e Putinit! Ka një mbrojtje të re ajrore që askush nuk mund të depërtojë

INFO

NA NDIQ