SHBA-të për një vit mbështetën ushtrinë e RMV-së me 137 milionë dollarë

Picture of Iliria News Agency
Iliria News Agency

10/03/2023

Me gjithsej 137 milionë dollarë, Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë mbështetur Armatën e Maqedonisë së Veriut dhe Ministrinë e Mbrojtjes në një periudhë prej një viti.

Këtë e bëri të ditur sot në poligonin Krivollak, ministrja e Mbrojtjes, Sllavjanka Petrovska.

Ajo ka falënderuar edhe personalisht ambasadoren amerikane në vend, Angela Ageler, për shumën e fundit prej 31 milionë dollarësh në mbështetje të mbrojtjes së Maqedonisë së Veriut. (INA)

TË FUNDIT
1 orë
Veterania e arsimit Shpresa Sinani, gruaja që punoi pandalë për emancipimin e grave
2 orë
VLEN: Prokuroria të merret me Bujar Osmani për abuzime si ish-ministër i jashtëm
4 orë
Protestë në Shkup për ish-ushtarin e UÇK-së, Blerim Ramadanin
4 orë
Orët e fundit të Faton Hajrizit – sa kilometra i bëri nga vendi ku dyshohet se e vrau policin deri te fabrika ku u strehua
5 orë
Zelensky uron Trumpin për nominimin, pajtohen për “takim personal”

ME TE LEXUARA

1 ditë
Mickoski-Radev: Prioritet janë marrëdhëniet e mira fqinjësore
18 orë
MPJ jep detaje për shtetasen e Maqedonisë që humbi jetën në Serbi
2 orë
VLEN: Prokuroria të merret me Bujar Osmani për abuzime si ish-ministër i jashtëm
1 ditë
EVN: Është riparuar defekti me rrymën elektrike pas motit të ligë në Shkup
18 orë
Klima e biznesit, DASH kritikon korrupsionin në Maqedoninë e Veriut
1 orë
Veterania e arsimit Shpresa Sinani, gruaja që punoi pandalë për emancipimin e grave
1 ditë
Nuk po ruan kush më lopë e dele në Maqedoninë e Veriut
18 orë
Agim Krasniqi dhe Sehat Ramadani ekstradohen nga Kosova në Maqedoninë e Veriut

LEXO MË SHUMË

IMG_4549

Veterania e arsimit Shpresa Sinani, gruaja që punoi pandalë për emancipimin e grave

Bujar Osmani

VLEN: Prokuroria të merret me Bujar Osmani për abuzime si ish-ministër i jashtëm

arrest ushtar blerim ramadani

Protestë në Shkup për ish-ushtarin e UÇK-së, Blerim Ramadanin

faton hajrizi

Orët e fundit të Faton Hajrizit – sa kilometra i bëri nga vendi ku dyshohet se e vrau policin deri te fabrika ku u strehua

zelenski trump

Zelensky uron Trumpin për nominimin, pajtohen për “takim personal”

halil snopce

Snopçe: Ja e vërteta e votimit! Ilire Dauti vazhdon me avazin e manipulimit

Ilire dauti ASH

Dauti: VLEN mbështet zvarritjen e formimit të Komitetit për bashkësitë

haker-1

Kolaps i plotë në sistemin botëror! Preken aeroporte, banka, telekomunikacioni, Maqedonia pa probleme

bilall kasami

Kasami në takim me Nikollovskin, bisedojnë për Planin Gjeneral Urbanistik të Tetovës (FOTO)

INFO

NA NDIQ