Shefat e Liverpool i bien “pishman” : Nuk e shesim klubin

Iliria News Agency
Iliria News Agency

20/02/2023

Pronarët e Liverpoolit, Fenway Sports Group (FSG) nuk e kanë në plan për të shitur klubin derisa tani do të shikojnë mundësitë për të bërë investime të reja.

Pronari i Liverpool, John Henry është i hapur përsëri për planet e ardhshme të FSG-së për Reds dhe tani thotë se nuk janë duke kërkuar blerës për klubin e Premier Ligës.

“E di që ka pasur shumë biseda dhe citime për LFC, por unë mbetem të faktet: Në thjesht e zyrtarizuam një proces në vazhdim”, tha ai.
“A do të jemi përgjithmonë në Angli? Jo. A do ta shesim ne LFC? Jo. A jemi duke biseduar me investitor për LFC? Po. A do të ndodh ndonjë gjë nga këto? Besoj që po, por nuk do të jetë shitje. A kemi shitur ndonjë gjë në plus 20 vitet e kaluara?”, tha tutje Henry.

FSG hapi derën për shitje në nëntor 2022 kur pronarët e klubit amerikan paralajmëruan që ata do të marrin në “konsideratë aksionarë të rinj” nëse kjo do i hynte në punë klubit. Megjithatë, Henry tani e ka bërë të qartë që një kohë derisa ai ka mirëpritur investimet por klubi nuk do të shitet.

Komentet e Henryt erdhën në kohë kur ofertat janë bërë për rivalët e tyre të përjetshëm Manchester United. Miliarderi britanik, Jim Ratcliffe ka bërë një ofertë ashtu si bankieri i Katarit, Sheikh Jassim Bin Hamad Al Thani. Edhe Glazer duket se do të mbesin në krye të klubit pasi që sot morën mbështetje nga një fond investues amerikan.

Reds pritet që të kthehen në fushë të martën për ndeshjen kruciale në Ligë të Kampionëve kundër Real Madridit në 1/8-ën e finales.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

edon-zhegrova

Dëmtohet Edon Zhegrova, ylli dardan humb sfidën ndaj Aston Villas

Anceloti

Ancelotti pas fitores ndaj Cityt: Të gjithë menduan se Reali kishte vdekur, por duhet të dini se Reali nuk vdes kurrë

Pep Guardiola

“ Nuk pendohem për asgjë”/ Guardiola uron Realin pas kualifikimit

Ronaldo Al Nassr

Ronaldo fiton gjyqin ndaj Juventusit, por nuk do të marr aq para se pretendonte

MUNICH, GERMANY - APRIL 01: Kingsley Coman (C) of Bayern München celebrates scoring the 4th team goal during the Bundesliga match between FC Bayern München and Borussia Dortmund at Allianz Arena on April 01, 2023 in Munich, Germany. (Photo by Alexander Hassenstein/Getty Images)

Bayern eliminon Arsenalin dhe kualifikohet tutje

Real Madrid's Brahim Diaz celebrates after he scored the opening goal during the Champions League round of 16 first leg soccer match between RB Leipzig and Real Madrid at the Red Bull arena stadium in Leipzig, Germany, Tuesday, Feb. 13, 2024. (AP Photo/Matthias Schrader)

Real Madridi e fiton dramën e madhe, e eliminon Man Cityn

champions-logo

Këto janë ndeshjet gjysëmfinale të Ligës së Kampionëve

akil

Arrestohet Akil Gjakova

mbape real

Mbappen e pyesin mos ka ndërruar mendje për largimin, kjo ishte përgjigja e sulmuesit francez

INFO

NA NDIQ