Shefi i diplomacisë serbe, Selakoviq viziton Shkupin

Iliria News Agency
Iliria News Agency

27/01/2022

Ministri i Punëve të Jashtme në Serbi, Nikolla Selakoviq sot viziton Shkupin. Ai pritet të takohet me presidentin Stevo Pendarovski, ndërsa do të jetë pjesëmarrës edhe në Akademinë për “Shën. Savaën”, me rastin e 27 janarit – Festës kombëtare të serbëve në RMV.

Sipas MPJ-së serbe, Selakoviq pritet të merr pjesë edhe në akademinë manifestuese në Teatrin Popullor të RMV-së.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

IMG_1049

Fronti Europian në Prespë/ Ahmeti: Fronti Europian dinë vetëm të fitojë

FB_IMG_1713028144302

Taravari takim në Kumanovë me Shpëtim Pollozhanin

stevo pendarovski

Pendarovski: Nuk ka plan “B” për ndryshimet kushtetuese, vetëm plan “A”

bujar osmani

Osmani: Marrëveshja e Ohrit ma ka mundësuar që të mbërrij të bëhem kryetar i gjysmës së botës!

Arben Taravari VLEN

Taravari: Maqedonia e Veriut prodhuese e sigurisë – BE, SHBA dhe NATO janë aleatët tanë të pazëvendësueshëm

Pançe Toshovski

Toshkovski: Atmosfera parazgjedhore është e qetë dhe pa incidente

mjeke

Anulohet konkursi për punësimin e 1 117 punonjësve shëndetësor

rasti monstra

Rasti “Monstra” do të kërkoj drejtësi në Strasburg

spital-infermiere-mjeke shendetesi

Çdo muaj nga 12 infermiere ikin nga Maqedonia e Veriut

INFO

NA NDIQ