Shefi i kombëtares së njohur ka një lajm të rëndësishëm për Ancelottin

Iliria News Agency
Iliria News Agency

27/04/2023

Presidenti i Federatës së Futbollit të Brazilit, Ednaldo Rodrigues, është shprehur optimistë që Carlo Ancelotti do të largohet nga pozita e tij te Real Madridi, dhe të bëhet trajneri i ardhshëm i Brazilit.

Pozita e trajnerit te Kombëtarja e Brazilit është e lirë që prej se Tite u largua pas eliminimit në çerekfinale të Kupës së Botës Katar 2022 nga Kroacia.

Ramon Menezes është në detyrën e trajnerit të përkohshëm, dhe drejtoi Brazilin për herë të parë në miqësoren kundër Marokut në muajin mars, kur edhe pësoi humbje me rezultat të ngushtë 2:1.

Kandidati kryesorë për tu bërë trajner te Brazili është Carlo Ancelotti, dhe trajnerit të Real Madridit veçse i është ofruar një ofertë dhe kontratë nga Federata e Brazilit, por Ancelottit do t’i nevojitet të marrë vendimin final deri më 25 maj, disa javë para se të mbyllet sezoni në kampionatin spanjoll.

Ednaldo Rodrigues, presidenti i Federatës së Brazilit së fundmi iu tha mediave lokale:

“Situata po avancon. Ne po mundohemi të kemi një pamje më të qartë para 25 majit, data e caktuar për grumbullimin e radhës së kombëtares”.

Ancelotti ka kontratë me Real Madridin deri në fund të sezonit 2023/24 dhe në të kaluarën kishte shprehur haptazi qëllimin e tij për ta respektuar kontratën me kampionin evropian.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

dybala

Shënoi tre gola ndaj Torinos, Dybala: Te Roma shijoj të tashmen, dua të fitoj trofe!

Ilir-Daja-

Ilir Daja vazhdon kontratën me Ballkanin deri në vitin 2026

xhaka-zvicra

Xhaka: Jam shqiptar, me babë, babgjysh e gjak

Mesi ronaldo

Ronaldo apo Messi? Ja si përgjigjet Deco

zidane-1-600x360

Zidan: Rikthimi në Itali? Pse jo, çdo gjë mund të ndodh

Anceloti

Ancelotti shpjegon arsyen pse nuk e futi në lojë Arda Gulerin në ditëlindjen e tij

belingam real madrid

Reali marshon sigurt drejt titullit, kalohet edhe “pengesa” Sevilja

kristijan asllani

Shans i artë për Asllanin/ E konfirmojnë mediat italiane, mesfushori shqiptar piketohet titullar edhe në 3 duelet e ardhshme

luka modric

Refuzoi ofertën e Real Madrid, mediet kroate zbulojnë të ardhmen e Modric

INFO

NA NDIQ