Shefi i Shtatmadhorisë së Armatës, Gjurçinovski për vizitë në Mbretërinë e Bashkuar

Picture of INA
INA

20/11/2023

Shefi i Shtatmadhorisë së Armatës, gjeneral-nënkoloneli Vasko Gjurçinovski, nga sot deri më 24 nëntor do të jetë për vizitë pune në Forcat e Armatosura (FA) të Mbretërisë së Bashkuar.

Siç informon Shtatmadhoria e ARM-s, në kuadër të vizitës së punës së Ministrisë së Mbrojtjes në Mbretërinë e Bashkuar, gjenerali Gjurëinovski do të realizojë takim me shefin e Shtabit të Forcave të Armatosura, admiralin Antoni Radakin.

“Gjenerali Gjurçinovski do të realizojë takim zyrtar me Lordin Stjuart Piç, Marshall i Forcave Ajrore Britanike, i cili është përfaqësues special i Mbretërisë së Bashkuar për Ballkanin Perëndimor dhe ish-kryesues i Komitetit Ushtarak të NATO-s”, theksohet në kumtesë.

Gjatë qëndrimit në Mbretërinë e Bashkuar, gjenerali Gjurçinovski, së bashku me delegacionin e Armatës, do t’i vizitojë edhe Akademinë e Mbrojtjes në Shrivenam, si dhe bazën e aviacionit të Forcave Ajrore Mbretërore-Bulmer, ku do të realizojë takim me krerët ushtarakë.

TË FUNDIT
9 minuta
I punësuari në një bastore sportive në Tetovë e vodhi xhiron ditore, policia e arreston
10 minuta
Mbytet një person në Liqenin e Dojranit
13 minuta
Ministri Murtezani takohet me ambasadoren Ageler: Të përkushtuar në luftën kundër korrupsionit dhe integrimin e vendit në BE
14 minuta
FOTO/Durmishi-Grigorjan: Jemi të përkushtuar të thellojmë bashkëpunimin për rritjen ekonomike
54 minuta
Dr. Ilir Shabani, drejtor i ri i Klinikës për Sëmundje Ortopedike në Shkup

ME TE LEXUARA

18 orë
Të shtëna me armë zjarri në Çair, jozyrtarisht ka edhe të plagosur
4 orë
Sadulla Duraku reagon për ndalimin e ushtarit të UÇK-së
1 ditë
Gashi: Kam informacione të sigurta, dhoma 161, si BDI uli pazarin për të hy në Qeveri
54 minuta
Dr. Ilir Shabani, drejtor i ri i Klinikës për Sëmundje Ortopedike në Shkup
18 orë
Policia e Maqedonisë arreston në Bllacë ish-ushtarin e UÇK-së, me fletëarrest nga Serbia, vepron MPJ e Kosovës
4 orë
Bashkëshortja e ish-ushtarit të UÇK-së tregon si u ndalua nga autoritetet në Maqedoni
1 ditë
Mbi 5600 veta kanë hequr dorë nga shtetësia e Maqedonisë gjatë pesë viteve të fundit
14 minuta
FOTO/Durmishi-Grigorjan: Jemi të përkushtuar të thellojmë bashkëpunimin për rritjen ekonomike
17 orë
Aksident mes tri veturave në autostradën “Arbën Xhaferi”, një i vdekur

LEXO MË SHUMË

baste bastore

I punësuari në një bastore sportive në Tetovë e vodhi xhiron ditore, policia e arreston

dojran

Mbytet një person në Liqenin e Dojranit

ageler murtezani

Ministri Murtezani takohet me ambasadoren Ageler: Të përkushtuar në luftën kundër korrupsionit dhe integrimin e vendit në BE

besar durmishi

FOTO/Durmishi-Grigorjan: Jemi të përkushtuar të thellojmë bashkëpunimin për rritjen ekonomike

IMG_4483

Dr. Ilir Shabani, drejtor i ri i Klinikës për Sëmundje Ortopedike në Shkup

rijad shaqiri

Shaqiri: Koalicioni Evropian asnjëherë nuk kanë qenë të interesuar për ish-ushtarët e UÇK-së

mickoski-2

Mickoski takohet me Vuçiqin: Të thellojmë edhe më shumë bashkëpunimin mes dyja vendeve

baste bastore

I punësuari në një bastore sportive në Tetovë e vodhi xhiron ditore, policia e arreston

policia-tetoves-spb-mpb

Djali dhe reja sulmojnë prindërit në një fshat të Tetovës

INFO

NA NDIQ