Shefik Duraku braktis Ziadin Selën dhe ASH-në

Picture of Iliria News Agency
Iliria News Agency

08/02/2022

Të nderuar miq,kolegë dhe bashkëpunëtorë.
Kaq ishte!
Sot përfundon çdo angazhim politik i imi pran Aleancës për Shqiptarët.
Plot 5 vite punuam dhe kultivuam shpirtin opozitarë duke sakrifikuar në çdo moment,gjithnjë duke besuar se ndryshimi mund të ndodhë.
Bsshkarisht arritëm rezultate të shkëlqyera,unë kamë takuar dhe kamë fituar shumë miq e shokë të sinqertë e idealistë brenda Aleancës,për këtë jamë krenarë,do të vazhdoj edhe më tutje të jem miku juaj.
Aktiviteti im politik brenda Aleancës është I dukshëm,leht i evidentueshëm dhe mbi të gjitha shumë transparent dhe I sinqertë,por ja që nuk ka hapësirë më të vazhdoj të punoj, arsyet i dinë dhe ua kam thënë atyre që duhet ti dijnë, për shokët dhe miqtë e mi ky vendim nuk është aspak befasues sepse shumë herë kemi debatuar për këtë temë..
Duke dashur që të ju kursej nga ndonjë debat jo-produktiv (ndoshta dhe i ulët) nuk dua të hy në detaje për arsyet e sjelljes së një vendimi të këtillë për tu larguar nga Aleanca për Shqiptarët.
Koha është dëshmitari dhe gjykuesi më I drejtë, gjithçka në kohën e vetë dhe vendin e vetë.
Faleminderoj shumë aktivistë të sinqertë me të cilët kamë punuar një kohë të gjatë e të cilët i çmoj shumë.
Lufta ime politike kundër këtij pushteti do të vazhdoj,sepse ky pushtet që moti është dashur që të ikë,por fatkeqësisht ende po qëndron,por ende ka kohë dhe mundësi që të bëjmë gjithçka për ta ndryshuar këtë pushtet.

Me respekt: Shefik Duraku

TË FUNDIT
14 minuta
Vazhdon procesi gjyqësor ndaj ish-krerëve të UÇK-së
50 minuta
Këshilli gjyqësor ia mori imunitetin gjykatësit suprem Georgiev dhe e miratoi paraburgimin të tij
52 minuta
Votojnë të sëmurët, personat të pafuqishëm dhe të burgosur para rivotimit të nesërm për zgjedhjet parlamentare në shtatë vendvotime
55 minuta
Mexhiti optimist: Mendoj se puna e kryeparlamentarit është e kryer
2 orë
Këshilli Gjyqësor me seancë urgjente në mesnatë, “për t’ia marrë imunitetin gjykatësit Naqe Georgiev”

ME TE LEXUARA

11 orë
“Na tha publikisht – e kam zgjedh Artanin, nuk e jap” – Mexhiti thotë se “rezultati në Çair është rezultat i budallakive” të Grubit
24 orë
Rivotim në shtatë vendvotime në njësinë e pestë dhe të gjashtë zgjedhore të mërkurën
19 orë
RMV, shtetas të huaj kanë denoncuar dy policë pasi kanë kërkuar ryshfet, janë marrë masa disiplinore
11 orë
Sejdiu nga VLEN: Kur gjykatat vendosin "pro" BDI-së ishin të mira, kur vendosin kundër "ata janë të kapura"
23 orë
Mesazh tjetër nga Greqia: Marrëveshja e Prespës nuk mund të rishikohet vetëm nga njëra palë
18 orë
Zjarrfikësit ankohen për paga të ulëta
2 orë
Këshilli Gjyqësor me seancë urgjente në mesnatë, “për t’ia marrë imunitetin gjykatësit Naqe Georgiev”

LEXO MË SHUMË

thaci-veseli-krasniqi-selimi

Vazhdon procesi gjyqësor ndaj ish-krerëve të UÇK-së

keshilli-gjyqesos-

Këshilli gjyqësor ia mori imunitetin gjykatësit suprem Georgiev dhe e miratoi paraburgimin të tij

zgjedhjet-maqedoni

Votojnë të sëmurët, personat të pafuqishëm dhe të burgosur para rivotimit të nesërm për zgjedhjet parlamentare në shtatë vendvotime

mexhiti izet

Mexhiti optimist: Mendoj se puna e kryeparlamentarit është e kryer

keshilli-gjyqesos-

Këshilli Gjyqësor me seancë urgjente në mesnatë, “për t’ia marrë imunitetin gjykatësit Naqe Georgiev”

IMG_2237

Sejdiu nga VLEN: Kur gjykatat vendosin “pro” BDI-së ishin të mira, kur vendosin kundër “ata janë të kapura”

Screenshot_2024-05-20-22-03-17-614_com.android.chrome-edit

“Na tha publikisht – e kam zgjedh Artanin, nuk e jap” – Mexhiti thotë se “rezultati në Çair është rezultat i budallakive” të Grubit

kastriot-rexhepi

Rexhepi: Kryetari i kuvendit duhet të jetë shqiptar

Mijallkov Sasho

Sasho Mijallkov të enjten lirohet nga burgu

INFO

NA NDIQ