Shehu: Kur Lavrov foli, ministri i Ramës qëndroi në sallë!!

ina-online
ina-online

30/11/2023

Deputeti i Partisë Demokratike, Tritan Shehu drejtoi akuza në adresë të ministrit të jashtëm, Igli Hasani, i cili gjatë fjalimit të shefit të diplomacisë ruse, Sergej Lavrov, qëndroi në sallë.

“Z. Hasani kur Lavrov flet, qendron ne salle!!

Gafe e rende politike e pa pergjegjeshmerie kjo, ne Samitin e OSBE, Shkup, e Ministrit tone te Jashtem!
Edhe kur Lavrov akuzonte nderhyrjen e NATO ne Kosove e Pavaresine e saj, si shkakun e “shkaterrimit” te OSBE, Ministri i yne nuk levizi nga vendi i tij.

Ai i pari duhej te largohej ne shenje proteste! Dhe kete duhej ta bente publike me nje prononcim te qarte.
Ndersa akoma vazhdon te heshte….

Nderkaq Ministra si i Polonise, Cekise, Rumanise, Bullgarise etj u larguan nga salla.
Publikisht kjo!

Blinken, Borrell, ministrat e vendeve Balltike, Greqise, Britanise, Ukraines etj e “lane bosh” qe heret ate Samit, sepse
merrte pjese Lavrov.

Ndersa Ministri i yne i degjonte aty brenda akuzat per clirimin e Kosoves! Dhe deri me tashti nuk ka bere asnje prononcim! Ai nuk mund te heshte me tej, i duhet te skjaroje pozicionin e tij e te Qeverise perballe kesaj gafe te rende!
Ne fakt duhej te ipte doreheqjen!”, thuhet në reagimin e Shehut, përmes një reagimi në rrjetet sociale.(INA)

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

ushtria forcat e armatosura shqiperi

Shqipëria e 90-ta në botë për fuqinë ushtarake, vendi dytë në rajon

Baza ajrore Kucove

Baza e NATO-s në Kuçovë merr jehonë, Rama paralajmëron edhe bazën detare

thumbs_b_c_9349a89cefb82dd84330a3a5dea34148

Përurohet baza ajrore e NATO-s në Shqipëri

kucove baza ajrore

Në Kuçovë përurohet baza ajrore e NATO-s, Rama njofton se sot do ta bëjnë fluturimin e parë dronët Bayraktar

rama shkup

Rama nga Elbasani: Në zgjedhjet e 2025, fitore më e madhe

shpetim idrizi

Idrizi: Ka biznesmenë që mburren se fituan 300 mln euro në Shqipërinë e varfër

komuniteti mysliman në shqipëri

Sot zgjedhjet për kreun e Komunitetit Mysliman shqiptar, ja kush janë 3 kandidatët! (FOTO)

berisha rama meta

Sondazhi: Cili nga politikanët është më i ndershëm? Rama, Berisha, Basha apo Meta!

pasaporta shqiptare

Hiqen vizat mes Shqipërisë dhe Azerbajxhanit

INFO

NA NDIQ