Shembet skela në Gjermani, humbin jetën 5 persona

Picture of INA
INA

30/10/2023

Të paktën pesë punëtorë humbën jetën dhe disa të tjerë mbetën të plagosur në një aksident të rëndë në një kantier ndërtimi në lagjen Hafen City të Hamburgut në Gjermani.

Viktimat ishin duke punuar në skela, të cilat në një moment u shembën duke i zënë ata poshtë.

Sipas asaj që raportohet nga zjarrfikësit, aksidenti ka ndodhur në zonën e ish-portit në lumin Elba e cila po rindërtohet me zyra dhe ndërtesa banimi, hotele dhe dyqane.

Forca të shumta policie dhe të ndihmës së shpejtë shkuan në vendngjarje dhe po punojnë për të zbuluar shkaqet e këtij aksidenti.

TË FUNDIT
4 orë
Sherr brenda familjes shqiptare në Athinë, vjehrri godet me armë dhëndrin
1 ditë
Po vijnë mërgimtarët, ja si është gjendja nëpër kufij (LIVE)
1 ditë
Katër motra bukuroshe shqiptare menaxhojnë një restorant në Zvicër
2 ditë
Ngjarje e rëndë në Lozan të Zvicrës- Shemben skelet e një ndërtese, lëndohen disa persona dyshohet se disa prej tyre janë kosovarë
2 ditë
Gjermania vend emigracioni, DW: Një ndër çdo pesë banorë me origjinë nga jashtë

ME TE LEXUARA

1 ditë
Po vijnë mërgimtarët, ja si është gjendja nëpër kufij (LIVE)
4 orë
Sherr brenda familjes shqiptare në Athinë, vjehrri godet me armë dhëndrin
1 ditë
Katër motra bukuroshe shqiptare menaxhojnë një restorant në Zvicër

LEXO MË SHUMË

greqi policia

Sherr brenda familjes shqiptare në Athinë, vjehrri godet me armë dhëndrin

Tabanoc kufi

Po vijnë mërgimtarët, ja si është gjendja nëpër kufij (LIVE)

motrat zvicer Riverside Bistro

Katër motra bukuroshe shqiptare menaxhojnë një restorant në Zvicër

policia zvicer

Ngjarje e rëndë në Lozan të Zvicrës- Shemben skelet e një ndërtese, lëndohen disa persona dyshohet se disa prej tyre janë kosovarë

gjermania berlin

Gjermania vend emigracioni, DW: Një ndër çdo pesë banorë me origjinë nga jashtë

policia zvicer

Zvicrra arreston pesë shqiptarë, sekuestron 47 kilogramë kokainë

zvicer moisiu aleksandar

Projekti për sheshin, bustin dhe shtëpinë muze të Aleksandër Moisiu shkuan në duart e kryetarit të Morcotes-Zvicër

tabela targa zh

Targa “ZH 24” me numrin më të ulët është edhe më e shtrenjta

policia gjermane gjermani

Nuk ka shaka me gjermanët 10 mijë euro gjobë nëse kjo paisje gjendet në automjetin tuaj

INFO

NA NDIQ