Shënimi i ditës së themelimit të Kryqit të Kuq të Maqedonisë së Veriut

INA
INA

15/03/2024

Në Shkup sot do të mbahet ngjarje organizuar nga Kryqi i Kuq i Republikës së Maqedonisë së Veriut, me të cilën do të shënohen 79 vite nga themelimi i Organizatës dhe 29 vite nga anëtarësimi i plotë në Federatës ndërkombëtare të shoqatave të Kryqit të Kuq dhe Gjysmëhënës së Kuqe.

Siç është paralajmëruar, në ngjarje, mes tjerash, do të marrë pjesë dhe do të flasë ministri i Shëndetësisë, Ilir Demiri, si dhe përfaqësuesi i UNDP-së, Armen Grigorian.

Gjithashtu, është paraparë nënshkrimi i Memorandumit për bashkëpunim mes Kryqit të Kuq dhe UNDP-së, por edhe ndarja e mirënjohjeve për Organizatat komunale të cilat e përmbushën planin për dhurim të gjakut në vitin 2023.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

arberesha kryeziu

Deputetja e VV-së, Hyseni: Bujar Osmani përfaqësues i “Ballkanit të Hapur”, Arben Taravari i rreshtuar përkrah Kosovës

spital-infermiere-mjeke shendetesi

Mjekët specialistë privatë në RMV nga sot në grevë të përgjithshme

shkupi

Turistët nga Turqia dominojnë për turizëm në Maqedoninë e Veriut

Mickoski vmro platforma

Mickoski: Kohët kur Reçica mund të shantazhonte dhe të diktonte kushte kanë ikur

hotel mijallkov oher

Kompania e Mijallkovit filloi me ndërtimin e një hoteli luksoz në Ohër, reagon “02 Iniciativa”

Moti_26-780x470-1

Ky është parashikimi i motit për sot

izet mexhiti tubim ode

Izet Mexhiti në odën e burrave në Koliçan

arben taravari shpetim pollozhani

Pollozhani: Ja pse u takuam me Taravarin në Kumanovën legjendare

Musa Xhaferi fushate

Musa Xhaferi: Fronti Europian është një ortek që vërshon përpara

INFO

NA NDIQ