Shënohet rënie e infektimeve të reja

Picture of Iliria News Agency
Iliria News Agency

08/02/2022

ISHP-ja duke publikuar Raportin për periudhën nga 31 Janar deri më 06 Shkurt, njofton për 9.982 raste të reja me COVID-19, që për 16.2% shënon rënie në krahasim me javën paraprake.

Gjatë kësaj periudhe për 13.2% është ulur edhe përqindja e testimeve për COVID-19.

Janë regjistruar të prekur nga të gjitha grupmoshat kurse më shumë të moshës mbi 60 vjec dhe grupmoshës 30 deri 39 vjec.

Konform algoritmit të ri për shërimin, gjatë javës së kaluar janë shëruar 11.122 pacientë.

Në periudhën 30 Janar 06 Shkurt janë paraqitur 1.340 riinfektime, me ulje prej 14% në krahasim me javën paraprake.

Gjatë javës së kaluar janë shënuar 147 viktima në 24 qytete, për 0.7% më pak se java paraprake.

Deri më 06 Shkurt, me një dozë janë vaksinuar 867.529 qytetarë, me dy doza 845.121, kurse me dozën e tretë 132.488. /KlanMacedonia/

TË FUNDIT
39 minuta
Hajredini: BDI ka mbetë me vetëm 8 deputetë
45 minuta
Mitsotakis: Shkupi dhe Tirana vetëm mund të përfitojnë me raportet e mira me Athinën!
46 minuta
Macron: Unë me të vërtetë mendoj se Evropa jonë mund të vdesë
2 orë
Taravari tregon se si do të punohet në Qeverinë e re
3 orë
Muralet që i japin ngjyra Maqedonisë së Veriut

ME TE LEXUARA

1 ditë
Vuçiq i dëshpëruar se pse Maqedonia votoi për Rezolutën për gjenocidin serb në Srebrenicë
10 orë
Fronti Europian parashtroi ankesë në KSHZ për rivotimin në Zhelinë
1 ditë
Grenelli i kishte propozuar Trumpit që ta vizitojë Thaçin në Hagë, e zbulon media ndërkombëtare
1 ditë
VMRO dhe VLEN vazhdojnë në ndarjen e "kulaçit" qeveritar, në tryezë edhe dogana, MEPSO dhe Ndërmarrja e Rrugëve
1 ditë
Shtetasit e Maqedonisë së Veriut më të deportuarit nga Gjermania
7 orë
Apasiev: Këta që po vijnë janë edhe më të këqinjë se BDI

LEXO MË SHUMË

xhevdet hajredini ali ahmeti

Hajredini: BDI ka mbetë me vetëm 8 deputetë

micotakis mitsotakis

Mitsotakis: Shkupi dhe Tirana vetëm mund të përfitojnë me raportet e mira me Athinën!

Makron Macron

Macron: Unë me të vërtetë mendoj se Evropa jonë mund të vdesë

arben taravari

Taravari tregon se si do të punohet në Qeverinë e re

mural shtepia shendetit kumanove

Muralet që i japin ngjyra Maqedonisë së Veriut

Dimitar-Apasiev-007-scaled

Apasiev: Këta që po vijnë janë edhe më të këqinjë se BDI

fronti evropian

Fronti Europian parashtroi ankesë në KSHZ për rivotimin në Zhelinë

nexhmedin spahiu

Spahiu: Isha në Beograd, kondukteri s’mi mori dinarët, tha ‘nuk guxoj prej Albin Kurtit’ (VIDEO)

ukraine

Rusia sulmon një qendër tregtare në Kharkiv, 12 persona humbin jetën, mbi 40 të tjerë plagosen

INFO

NA NDIQ