Shërbimet hotelierike në shtator më të shtrenjta për 6,2 për qind krahasuar me të njëjtin muaj të vitit të kaluar

INA
INA

06/10/2023

Çmimet e shërbimeve hotelierike në shtator të këtij viti, krahasuar me muajin e njëjtë të vitit të kaluar, janë rritur për 6,2 për qind, njoftoi Enti Shtetëror i Statistikës.

Shërbimet hotelierike në muajin shtator, krahasuar me gushtin 2023, kanë shënuar rritje për 0,1 për qind. Krahasuar sipas grupeve të shërbimeve, rritje është vërejtur në grupet Ushqim për 0,1 për qind dhe Pije Alkoolike për 0,3 për qind.

Në periudhën janar – shtator të këtij viti, krahasuar me të njëjtën periudhë të vitit të kaluar, çmimet e shërbimeve hotelierike janë rritur për 11.1 përqind, ndërsa krahasuar me dhjetorin 2022, rritja është 3,7 për qind.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

pacolli pasuria

Pacolli akuzon “disa njerëz” se po tentojnë ta ngatërrojnë publikun rreth vrasjes së Liridonës

liridona

Publikohet video nga restoranti ku Naimi i çoi fëmijët dhe Liridonën pak para vrasjes

granit plavaa

Videoja e Granit Plavës, i dyshuari për ekzekutimin e Liridonës, kur hyn në restorant

Screenshot_2023-12-09-19-38-51-489_com.android.chrome-edit

Ky është personi i katërt që u arrestua sot për vrasjen e Liridona Ademajt

kercove

Digjet një shtëpi në Kërçovë, humb jetën një 79-vjeçar

lumir ldk gazetaret

LDK zgjedh Kryesinë e re, këta janë emrat e nënkryetarëve dhe anëtarëve

shkolla-nxenes-780x439-1

Zgjidhet problemi me nxënësit shqiptarë në Çashkë të Velesit, filloristët ndjekin mësimin në shqip

stoilkovski

Stoilkovski lë në pikëpyetje pjesëmarjen e VMRO në Qeverinë teknike

Xheladin-Murati-780x470-1-696x419

Murati me kritika të ashpra për politizimin e arsimit

INFO

NA NDIQ