Shërbimi inteligjent i Kosovës zbuloi spiunët e BIA-s serbe në Ferizaj

Picture of INA
INA

05/06/2024

Dy persona me inicialet B.B dhe M.Q janë arrestuar sot në Ferizaj nën dyshimin se kanë bashkëpunuar me Agjencinë e Inteligjencës së Serbisë (BIA).

KosovaPress raporton se arrestimi i tyre është bërë i mundur pas zbulimit nga Agjencia Kosovare e Inteligjencës. Policia ka vazhduar me bastisjen e pronave të dy të dyshuarve, të cilët dyshohet se për shumë vite kanë bashkëpunuar me strukturat e inteligjencës serbe.

Njëri prej të arrestuarve ka qenë zyrtar doganor gjatë viteve 90-99, derisa pasluftës ka vazhduar të ushtrojë funksionin e doganierit gjatë periudhës së administrimit të UNMIK-ut në Kosovë.

TË FUNDIT
11 orë
Ministrat e BE-së takohen sot në Luksemburg me kryediplomatët e gjashtëshes ballkanike
2 ditë
Ndërprerja e energjisë në vendet e Ballkanit, KE hetim ndërkombëtar për të zbuluar kush fiku dritat!
3 ditë
Fajon: Anëtarësimi i shteteve të Ballkanit në BE, tani ose kurrë
3 ditë
NATO me udhëheqje të re: Lidhjet e Mark Ruttes me Kosovën ndër vite
4 ditë
Tifozët serbë me thirrje “Vrit, ther, që shqiptari të mos ekzistojë”

ME TE LEXUARA

11 orë
Ministrat e BE-së takohen sot në Luksemburg me kryediplomatët e gjashtëshes ballkanike

LEXO MË SHUMË

Maqedonia-Shqiperie-BE-EU-Bruksel-Bashkimi

Ministrat e BE-së takohen sot në Luksemburg me kryediplomatët e gjashtëshes ballkanike

energji rryme

Ndërprerja e energjisë në vendet e Ballkanit, KE hetim ndërkombëtar për të zbuluar kush fiku dritat!

tanja fajon

Fajon: Anëtarësimi i shteteve të Ballkanit në BE, tani ose kurrë

NATO me udhëheqje të re: Lidhjet e Mark Ruttes me Kosovën ndër vite

serbet tifozet

Tifozët serbë me thirrje “Vrit, ther, që shqiptari të mos ekzistojë”

policia-mali-zi

Shpërthim i fuqishëm në Mal të Zi, dy të vdekur dhe tre të plagosur

micotakis mitsotakis

Micotakis: Shkupi të kuptojë se nuk mund të luajë me Athinën për çështjen e emrit

venecia venedik

Të dhëna alarmante! Venecia drejt fundosjes?!

kaja kallas

Kush është Kaja Kallas, gruaja që mund të zëvendësojë Borrellin?

INFO

NA NDIQ