Sherr mes dy shqiptarëve në Greqi, plagoset rëndë 51-vjeçari

ina-online
ina-online

10 Gusht, 2023

Një sherr mes dy shqiptarëve ka ndodhur mbrëmjen e djeshme në Greqi, në vendin e quajtur Limani i Lakës në ishullin Paxos.

Mësohet se pas sherrit mes tyre, një 51-vjeçar ka mbetur i plagosur me armë zjarri, identiteti i të cilit nuk dihet ende.

Fillimisht dy bashkatdhetarët kanë debatuar, më pas janë përleshur fizikisht derisa sherri ka degraduar në nxjerrjen e armës dhe plagosjes rëndë të 51-vjeçarit.

Ai i dërgua në spitalin e Igumenicës në gjendje të rëndë, ndërsa policia po kërkon në ishull për të arrestuar autorin e dyshuar.

Ende nuk dihen arsyet e ngjarjes, por policia thotë se ngjarja mund të jetë larje hesapesh për borxhe të vjetra mes autorit dhe viktimës, ose edhe pista e hakmarrjes për ndonjë ngjarje më të hershme mes dy shqiptarëve./Albeu

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

kroaci-kufi

Dalin detajet: 19 vjeçari nga Kosova është therur për vdekje në kufirin Serbi-Kroaci

homazhe nju jork afrim bunjaku

Homazhe në Nju Jork, për policin e rënë gjatë detyrës në Kosovë, Afrim Bunjaku

thanas carka

Shqiptari Thanas Çarka: Ja përse kandidoj për Këshillin Bashkiak të Athinës

Kembim valutor euro dollar

Për shtatë muaj, diaspora solli në Kosovë 754 milionë euro

Dashnim Hebibi librat

Të nderohet më shumë diaspora shqiptare!

erda havalli

VIDEO/19-vjeçarja elektrizon skenën e “The Voice of Germany” me këngën e njohur shqiptare

pasaporta

MPJ e Maqedonisë gjatë 2023 ka lëshuar 11 mijë pasaporta jashtë vendit

Foto: Ilustrim

Një restorant në Gjermani ofron një rrogë prej 11 mijë eurove

xhevat berisha veprimtar

Dhuroi 10 mijë euro për Fondin e Sigurisë, veprimtari shqiptar nga Gjermania reagon pas sulmit terrorist në veri – ka një mesazh për kritikuesit

INFO

NA NDIQ