“Sherr” në tunel me gjyqtarët, FA ka nisur një hetim për kapitenin e Chelseat…

INA
INA

29/09/2023

Federata Angleze e Futbollit ka nisur një hetim ndaj kapitenit të Chelseat, Reece James për një incident në tunnel, pas humbjes kundër Aston Villas (0-1) në fundjavën e shkuar.

Kapiteni 23-vjeçar i “bluve” nuk mori pjesë në ndeshje për shkak të një dëmtimi, por megjithatë u përfshi në një skandal që raportohet se ka ndodhur në tunelin që të çon në dhomat e zhveshjes. Sipas informacioneve, James ka përdorur fjalë fyese ndaj gjyqtarëve.

Kapiteni i Chelseat ka afat deri më 29 shtator për t’u mbrojtur kundër akuzave për shkelje të rregullave të FA. Futbollisti u lëndua gjatë stërvitjes muajin e kaluar dhe ende është duke u rikuperuar nga lëndimi i tij.

Reece James ishte gjithashtu i dëmtuar gjatë fushatës 2022/23. Megjithatë, Real Madrid thuhet se është i interesuar për lojtarin dhe mund të përpiqet të nënshkruajë me të vitin e ardhshëm.

Chelsea është në fillimin e tyre më të keq në Premier League në 8 vitet e fundit, duke marrë vetëm 5 pikë nga 6 ndeshje nën drejtimin e trajnerit argjentinas. Gjërat nuk duken aspak mirë për ‘Blutë’, ndërkohë që pritshmëritë ishin që Pochettino ta ngrinte klubin.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Armando Broja

E ardhmja e Brojës në Itali? Ekipi i Serie A planifikon afrimin e sulmuesit “kuqezi” në janar

Luis Suarez

Suarez nuk pushon ja ku do vazhdoj karrierën

ardian ismajli

Ismajli për mediat kroate: Shqipëria dhe Kroacia kalojnë grupin në Euro 2024

Ylber Ramadani

Shorti i Evropianit, Ramadani: Kundërshtarë të fortë, por Shqipëria nuk do të dorëzohet!

guardiola

Gabimi i jashtëzakonshëm i gjyqtarit, Guardiola: Çfarë t’i them skuadrës dhe tifozëve pas një ndeshje si kjo?

Pogba

Pogba u gjobit me 20 mijë euro nga Allegri, për dëgjimin e muzikës me zë të lartë…

Ylber Ramadani

Shorti i Europianit/ Ramadani: Kundërshtarë të fortë, por Shqipëria nuk do të dorëzohet!

Pochetino

Pochettino ‘në qiellin e shtatë’: “Ne jemi një ekip i vërtetë”

moscardo-

E duan pesë gjigantët evropianë, por PSG po e fiton garën për sensacionin gjerman

INFO

NA NDIQ