Shijoni rrezet e diellit edhe këtë periudhë, ja kur pritet përkeqësimi i motit në Maqedoninë e Veriut

INA
INA

03/10/2023

Mëngjesi i freskët, gjatë ditës me diell dhe me vranësira lokale. Do të fryjë erë e lehtë në drejtim të ndryshëm. Temperatura minimale do të jetë në interval nga 4 deri në 16, ndërsa maksimalja do të arrijë nga 22 deri në 28 gradë Celsius.

Në Shkup pritet mot me diell dhe me erë të lehtë në drejtim të ndryshëm. Temperatura minimale do të ulet deri në 4, ndërsa maksimalja do të arrijë deri në 27 gradë.

Vazhdon periudha e motit stabil dhe relativisht të ngrohtë me mëngjese të freskëta. Të enjten dhe të premten në orët e pasdites do të ketë rritje lokale të vranësirave dhe kushte për reshje lokale afatshkurta.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

pacolli

Pse Pacolli është irrituar me mediat shqiptare?

Biljana-Ivanovska-780x439-1

Ivanovska: Komisioni për Antikorrupsion në vitin 2019 kërkoi shkarkimin e Angjushevit

policia-mk

Avokati që dërgoi Palevskin në Beograd po merret në pyetje në polici

azir aliu

Ministri Azir Aliu sjell 5 ligje të rëndësishme për reformën në administratë dhe transformimin digjital

kuvendi shqiptar kaos zjarr

Sali Berisha përjashtohet nga Kuvendi për 10 ditë bashkë me pesë deputetë të tjerë

Palevski palco

Së shpejti do të bëhet ekstradimi i Palevskit/ Do të qëndrojnë në paraburgim në Turqi deri sa t’i dorëzohet RMV-së

foto-autostrada-korridori-8

Shpronësohen 45 parcela përgjatë Korridorit 8/ Grubi: Projekti do të realizohet sipas dinamikës së paraparë

Naim Murseli foto me Behgjet Pacollin

“Zoti e vendos fatin e secilit”, – çfarë kishte rrëfyer Naim Murseli për sëmundjen dhe raportin me Pacollin

paraburgim-1

Maqedonia pa bazë ligjore për dënimin me vdekje, burgimi i përjetshëm mbetet dënimi më i lartë

INFO

NA NDIQ