Shikoni iPhone 15: Askush nuk po flet për këtë

INA
INA

19/10/2023

Zach nga kanali në YouTube JerryRigEverything vendosi të na tregojë se çfarë ka brenda modelit bazë të iPhone 15.

YouTuber-i thekson se megjithëse Apple e ka thjeshtuar procesin e shërbimit për modelet e reja të iPhone, është ende mjaft e vështirë të çmontohet iPhone 15.

Servisimi është ende i rezervuar kryesisht për Apple dhe ofruesit e autorizuar të shërbimit, pasi secili nga komponentët e zëvendësueshëm është i lidhur me motherboard dhe është i bllokuar me softuer.

Siç vërehet në video, Apple aktualisht tarifon 169 dollarë për të zëvendësuar pjesën e pasme të dëmtuar të modelit iPhone 15, e cila është sipërfaqja dominuese e karikimit.

Zach thekson se Apple i ka kushtuar shumë vëmendje riciklimit dhe ripërdorimit të materialeve.

Në linjën iPhone 15 Apple përdori materiale të ricikluara për elementë të ndryshëm të telefonit, diçka për të cilën pothuajse askush nuk flet.

Korniza metalike është krijuar nga aliazh alumini dhe zinku, që do të thotë se Apple po ripërdor aluminin e serisë 7000 për iPhone 15 bazë.

Pjesa e përparme është e lëvizshme si pjesa e pasme, dhe Apple paguan 279 dollarë për shërbimin e ekranit dhe aksesorëve.

Mesazhi përfundimtar do të ishte të mbani iPhone tuaj të ri në mbulesa dhe kuti mbrojtëse dhe ta trajtoni me kujdes pasi riparimet janë mjaft të shtrenjta.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Inteligjenca artificiale AI

Miratimi i shpejtë i inteligjencës artificiale mund të zvogëlojë pagat, jo vendet e punës, tregon një hulumtim!

instagram

“Instagram” prezanton një opsion të ri që do të tërheqë shumë: Deri tani ishte i disponueshëm vetëm në Amerikë, por ka një “kapur”

google

Si të fshini të dhënat personale nga interneti

openAI

OpenAI nuk pritet t’i ofrojë Microsoftit ulëse në bordin e ri të kompanisë

haker

Google, Microsoft dhe Meta bashkojnë forcat për të luftuar hakerët

mark-zuckerberg

Zbulohet sekreti publik i Zuckerberg, për të cilin “Meta” mund të paguajë një gjobë të madhe

wikipedia

Themeluesi i Wikipedia-s për inteligjencën artificiale: Katastrofë artikuj po shkruan

gmail

Mos harroni: Bëjeni këtë në llogarinë tuaj në Google para datës 1 dhjetor

nasa

Një hap i madh drejt pushtimit të Marsit

INFO

NA NDIQ