Shikoni, por mos postoni në Twitter: X teston abonimin e detyrueshëm

INA
INA

19/10/2023

Aktualisht testimi po kryhet në Zelandën e Re dhe Filipine.

Platforma X (ish Twitter) ka njoftuar një tarifë të re vjetore për përdorimin e rrjetit, me vlerë një dollar, për përdoruesit në Zelandën e Re dhe Filipinet.

Edhe pse teknikisht ky abonim nuk është i detyrueshëm, kushdo që refuzon të paguajë do të pengohet të postojë përmbajtje, t’u përgjigjet postimeve, të ripostojë, të citojë, të shënojë dhe madje të pëlqejë postimet.

Kur bëhet fjalë për abonimin, nuk është një shumë e konsiderueshme, por ideja për të paguar për të përdorur X pritet të bëjë që shumë njerëz të largohen nga rrjeti social.

Përdoruesit që krijojnë llogari të reja X në vendet e përmendura kanë mundësinë të refuzojnë pagesën e tarifës së abonimit. Por në atë rast ata nuk do të jenë në gjendje të bëjnë asgjë përveçse të gjurmojnë faturat në internet dhe të lundrojnë X në internet.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

openAI

A është Gemini i Google “më i zgjuar” se ChatGPT i OpenAl?

mira murati

Çfarë lloj marrëveshjeje për inteligjencën artificiale arriti BE-ja

Internet-Safe-Day

6G po vjen në iPhone: Apple nuk heq dorë nga modemet e veta

apple-iphone-15-pro-3

iPhone 19 me një risi që telefonat Android e kanë pasur prej vitesh

messenger

Meta do të lansojë veçorinë ‘end-to-end encryption’ për bisedat në Messenger

wikipedia

Këto ishin temat më të kërkuara në Wikipedia këtë vit

whatsapp-main-600x360

WhatsApp së shpejti do të mundësojë ndarjen e imazheve dhe videove me kualitet origjinal

meta-logo-1

Meta anulon mundësinë për të biseduar me miqtë nga Facebook në Instagram

Bitcoin

Bitcoin vendos rekord të ri vjetor duke kapërcyer vlerën e 43 mijë dollarëve

INFO

NA NDIQ