Shilegov ka një shpjegim për konfliktin Gruevski-Mickovski: Bëjnë sikur grinden!

ina-online
ina-online

22/09/2023

Ish-kryetari i Shkupit dhe anëtar i Komitetit Ekzekutiv të LSDM-së, Petre Shilegov pretendon se nuk ka mundësi që LSDM të pranojë koalicion me Nikolla Gruevskin dhe se dyshon se grindjet mes tij dhe liderit të VMRO-DPMNE-së Hristijan Mickoski janë të rreme.

“VMRO-DPMNE si parti politike është në qorrsokak dhe ka nevojë për një skenar se kush do ti ngjitet qeverisë. Ku e dini se nuk ka marrëveshje me Nikolla Gruesvskin që Mickoski të dalë i pastër nga historia se disa nga deputetët do të votojnë për amendamentet kushtetuese. Ata bëjnë sikur luftojnë për të krijuar alibi për atë që vijon”, tha Shilegov në një dalje në televizionin mbrëmë në televizionin Kanal 5.

Sa i përket rënies së rejtingut të LSDM-së, Shilegov thotë se duhet t’u jepet kohë njerëzve që të realizohen vizionet e tyre. ”

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

kercove

Digjet një shtëpi në Kërçovë, humb jetën një 79-vjeçar

shkolla-nxenes-780x439-1

Zgjidhet problemi me nxënësit shqiptarë në Çashkë të Velesit, filloristët ndjekin mësimin në shqip

stoilkovski

Stoilkovski lë në pikëpyetje pjesëmarjen e VMRO në Qeverinë teknike

Xheladin-Murati-780x470-1-696x419

Murati me kritika të ashpra për politizimin e arsimit

kkk

Spitali Klinik i Tetovës pranon donacion mbi 1 milion euro nga kompania Ecolog (VIDEO)

pazar-treg-shkup-1

Masat anti-krizë, masa populiste për vota në zgjedhje

xhelo

Murati me kritika të ashpra për politizimin e arsimit

vmro

VMRO: Me Talatin kryeministër, bëhet “BDI-zimi” i Maqedonisë

Krenar Lloga

Lloga: Presim që Palevski të ekstradohet sa më shpejtë! 

INFO

NA NDIQ