Shitën produkte me afat të skaduar, arrestohen dy persona në Kumanovë

Iliria News Agency
Iliria News Agency

3 Mars, 2023

SPB Kumanovë ka parashtruar kallëzim penal kundër personit juridik nga fshati Rramanli, Kumanovë dhe kundër B.M.(46) nga Kumanova, person përgjegjës në personin juridik, për shkak të dyshimeve për vepër penale “prodhimi dhe tregtimi i ushqimeve të dëmshme dhe produkteve të tjera”.

Më 01.02.2023, në rrugën “Industriska” në Kumanovë, B.M. është ndaluar nga zyrtarët e policisë dhe gjatë kontrollit është konstatuar se kishte mall të skaduar.

Në bashkëpunim me Agjencinë për Ushqim dhe Mjekësi Veterinare është kontrolluar një depo e paregjistruar në pronësi të personit juridik të dytë të raportuar dhe është sekuestruar malli i skaduar.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

biljana angelova

Biljana Angellova, rektore e re e Universitetit “Shën Kirili dhe Metodi”

visar ganiu

Ganiu: Bulevardi “Cvetan Dimov” në Çair po bëhet realitet

bekteshi

“Haraçina nuk është në hënë”, Bekteshi i kërkon Spasovskit ta kryej punën!

Feta Alimi lirohet

BESA: Sot pas gjashtë viteve lirohet nga burgu Abdylfeta Alimi

kim-mehmeti

Kosova është e rrezikuar edhe nga ‘përfaqësuesit’ shqiptarë të Beogradit në Prishtinë e Tiranë!

kasami alsat

Kasami: 20 %, kusht për ndryshimet kushtetuese

grubi balluku

Grubi – Balluku: Jetësimi i Korridorit 8, arritje e madhe për mbarë rajonin

server

Pyet Serweri: A e denoncoi ende sekretari Blinken dhunën ndaj KFOR-it në veri?

hisen berisha

Befason Hisen Berisha, mbështet Kurtin

INFO

NA NDIQ