Shitet vila më e shtrenjt në Ballkan, çmimi 7.5 milionë euro dhe ja ku ndodhet?

Picture of ina-online
ina-online

19/09/2023

Dy vilat më të shtrenjta në Kroaci ndodhen në Opatija të Kroacisë. Më e shtrenjta, vila Keglevich, e vendosur në qendër të Opatija, shitet për 7.5 milionë euro dhe në vend të dytë është vila tjetër afër saj, që shitet me çmim prej 5,5 milionë euro, shkruan Novi List.

Vila e madhe është aktualisht jashtë funksionit, ndërsa në katin e parë ka një restorant më të vogël me një tarracë.

Villa Keglevich, e cila u ndërtua në vitin 1891 për konteshën Angelique Keglevich, dikur ishte selia e Stacionit të Policisë në Opatija.

Nisur nga tavolina e vendosur në hyrje të oborrit, përballë hyrjes së ish komisariatit, vila historike Opatija pas investimit dhe rinovimit të plotë që vijon, ajo do të përshtatet në një hotel luksoz klasik, shkruan Novi List. Si investitor i tanishëm figuron kompania RI JIR d.o.o. nga Opatija.

Vila eshte e mirembajtur dhe mjaft e ruajtur nga jashte, ndersa nga brenda papafingo eshte rikonstruktuar per te rritur siperfaqen neto te shfrytezueshme dhe Pronari i fundit i saj ishte konti Nikolaus Peter Drashkoviq, të cilit i janë kthyer të dyja pronat në procesin e kthimit të pronës së shtetëzuar, shkruan Novi list. (INA)

TË FUNDIT
20 orë
Detaje të reja nga vrasja e Faton Hajrizit, ja ku ishte fshehur
22 orë
Faton Hajrizi vritet në Serbi, dalin pamjet nga vendi i ngjarjes
22 orë
Arrihet marrëveshja PVD-PDSH për bashkëqeverisje në Preshevë
24 orë
Mickoski-Radev: Prioritet janë marrëdhëniet e mira fqinjësore
1 ditë
Borrell: Serbia ka dështuar edhe një herë në përputhje me sanksionet e BE’së kundër Rusisë

ME TE LEXUARA

1 ditë
Aksident i rëndë në Serbi, humb jetën një grua nga Maqedonia e Veriut, familja po kthehej nga Sllovenia
1 ditë
Borrell: Serbia ka dështuar edhe një herë në përputhje me sanksionet e BE’së kundër Rusisë
24 orë
Mickoski-Radev: Prioritet janë marrëdhëniet e mira fqinjësore
22 orë
Arrihet marrëveshja PVD-PDSH për bashkëqeverisje në Preshevë
22 orë
Faton Hajrizi vritet në Serbi, dalin pamjet nga vendi i ngjarjes
20 orë
Detaje të reja nga vrasja e Faton Hajrizit, ja ku ishte fshehur

LEXO MË SHUMË

Detaje të reja nga vrasja e Faton Hajrizit, ja ku ishte fshehur

faton hajrizi

Faton Hajrizi vritet në Serbi, dalin pamjet nga vendi i ngjarjes

ardita sinani ragmi mustafa

Arrihet marrëveshja PVD-PDSH për bashkëqeverisje në Preshevë

hristijan mickoski

Mickoski-Radev: Prioritet janë marrëdhëniet e mira fqinjësore

Borell

Borrell: Serbia ka dështuar edhe një herë në përputhje me sanksionet e BE’së kundër Rusisë

aksident serbi

Aksident i rëndë në Serbi, humb jetën një grua nga Maqedonia e Veriut, familja po kthehej nga Sllovenia

Ivana Stradner

Vrasja e policit serb, analistja Ivana Stradner: Perëndimi s’po di t’i lidhë pikat

vucic

“Më e lehtë me miqtë”- Vuçiç ndan foton me Ramën dhe Orban nga samiti në Britani

sgvf

Von der Leyen siguron votat në PE, zgjidhet Presidente e Komisionit Evropian

INFO

NA NDIQ