Shkarkimi i ministrave do të vazhdojë nesër

Iliria News Agency
Iliria News Agency

15 Shkurt, 2023

Ka përfunduar seanca e sotme e kuvendit, me rend dite – shkarkimi i tre ministrave.

Seanca e njëjtë do të vazhdojë nesër, në ora 11:00.

Edhe seanca e sotme u zhvillua me kritika mes opozitës dhe shumicës.

Shumica akuzon se Qeveria zgjerohet për t’u shpëtuar BDI-ja dhe insiston në zgjedhje të parakohshme. U dërgua kritika edhe ndaj Aleancës për Shqiptarët.

Kjo e fundit tha se nuk janë zgjidhje zgjedhjet e parakohshme, dhe se si parti nuk kanë alternativë tjetër pos të hyjnë në Qeveri, transmeton TV21.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

gjobaa

183 gjoba në Shkup, 55 për tejkalim të shpejtësisë

shkupi

Turqia dhe Maqedonia, shpenzime më të ulëta për jetesë në Evropë

bit-pazar

Sot ndërpritet masa e Qeverisë për ngrirje të çmimeve

rron gjinovci

VIDEO/Gjinovci: Mendësia feudale jo vetëm në Kosovë, paramendoni Ali Ahmeti selinë e ka në një katund në Tetovë

stoltenberg nato

Stoltenberg: Dhuna ndaj KFOR-it në Kosovë është krejtësisht e papranueshme

xi-jinping

CNN/Mesazh shqetësues nga presidenti kinez: Përgatituni për skenarin më të keq

MUHAMERI

Ushtria partiake e “fejsbukut” në Maqedoni

Kuvendi

Caktohen vazhdimet e tre seancave plenare

Grubi korridori 8

Fillojnë punët për ndërtimin e Korridorit 8

INFO

NA NDIQ