Shkarkohen ministrat e Alternativës, votuan 65 deputetë

Iliria News Agency
Iliria News Agency

23/02/2023

Me 65 vota “për” në Kuvend është shkarkuar nga pozita e ministrit të Shëndetësisë, Bekim Sali.

Gjithsej votuan 65 deputetë, ndërkaq me 64 vota “për” dhe një “kundër” është shkarkuar edhe ministri për Administratë dhe Shoqëri Informatike, Admirim Aliti.

Gjithasht në seancën e sotme, me 64 vota “për”, një “kundër”, u shkarkua edhe ministri pa resor, i ngarkuar për Diasporën, Xhemail Çupi.

Në të dyja rastet për shkarkimin e Alitit dhe Çupit nga 65 deputetë, vetëm deputeti i pavarur Skender Rexhepi-Zejdi votoi kundër.

Seanca për shkarkimin e tyre pati filluar më 13 shkurt. Në rend dite janë katër pika ndërsa pika e parë ka qenë shkarkimii ministrave.

Gjithasht në seancën e sotme, me 64 vota “për”, një “kundër”, u shkarkua edhe ministri pa resor, i ngarkuar për Diasporën, Xhemail Çupi.

Seanca për shkarkimin e tyre pati filluar më 13 shkurt. Në rend dite janë katër pika ndërsa pika e parë ka qenë shkarkimii ministrave.(INA)

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

IMG_1059

Reagimet nga SHBA, Franca, Britania dhe Egjipti

raketa

Izraeli: Do përgjigjemi ndaj çdo shteti që lejon kalimin e dronëve nga Irani

IMG_1058

Irani thotë se ka përfunduar me sulmin ndaj Izraelit, i kërkon SHBA-së të “qëndrojë larg”

bujar osmani

Sulmi i Iranit ndaj Izraelit, Osmani: Dje paralajmërova, t’i themi stop fushatës së zezë dhe luftës hibride

IMG_1055

Mexhiti në Kumanovë: Na duhen njerëz që punojnë, e jo që flasin dhe zhvasin

IMG_1054

Taravari: Fitorja jonë vjen për shkak të bashkimit, nuk ka alternativë tjetër përveç ndryshimit

08640000-0a00-0242-2f7c-08d9c5599401_w408_r1_s

Irani nis dronë drejt Izraelit si shenjë hakmarrjeje

2e2960a3-c8a2-44b9-b1e2-1a8b2b89134c

Kasami nga Kumanova: Ndryshimi po vjen! VLEN së shpejti do udhëheq Qeverinë dhe të gjitha komunat shqiptare

IMG_1049

Fronti Europian në Prespë/ Ahmeti: Fronti Europian dinë vetëm të fitojë

INFO

NA NDIQ