Shkatërrohet rrjeti i shpërndarjes së lëndëve narkotike në Itali, të arrestuar edhe shqiptarë

INA
INA

8 Shtator, 2023

Policia italiane ka shkatërruar një rrjet të shpërndarjes së lëndëve narkotike që vepronin në zonën midis Venetos dhe Lombardisë.

Pjesë e këtij rrjeti sipas medieve italiane ishin italianë, shqiptarë dhe tuniziane ku mësohet se deri më tani ka nisur hetimi për 30 të përfshirë në këtë grup.

Sipas deklaratës së autoriteteve, në kuadër të këtij operacioni është bërë i mundur arrestimi i 8 personave tunizianë dhe shqiptarë dhe janë sekuestruar 10 kg kokainë dhe heroinë dhe gati 30 mijë euro.

Më tej në deklaratë thuhet se tregtia e drogës u ishte besuar tunizianëve. Furnizuesit e tregtarëve të kokainës dhe heroinës ndodheshin midis Milanos, Padovës, Vicenzës dhe Selvazzano Dentro (Pd) dhe i referoheshin dy grupeve të organizuara, një italian dhe një shqiptar.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Pavel Prigozin

Kush është Pavel, i biri i Yevgeny Prigozhin, që “po lëviz gurët” për t’u bërë kreu i ri i Wagner

avion-aeroplan-ushtarak

Hakmerret Turqia, bombardon ashpër bazat e kurdëve

wagner

Putini emëroi Andrey Troshev si drejtuesin e tyre, shpërthejnë luftëtarët e “Wagner”: Tradhtar!

robert fico

Partia majtiste e ish-kryeministrit pro-rus i fiton zgjedhjet në Sllovaki

sulmi turqi

VIDEO/ Del nga makina dhe vrapon, momenti kur terroristi hedh veten në erë pranë Parlamentit në Ankara

erdogan

“Terroristët nuk do të kenë kurrë sukses”, thotë Erdogan

Accident or crime scene cordon tape, police line do not cross. It is nighttime, emergency lights of police cars flashing blue, red and white in the background

Publikohen pamjet e shpërthimit në Ankara, dy persona kryen sulm me bombë

kina

SHBA paralajmëron për planet e Kinës për mbizotërimin e informacionit

azil

Po rritet pakënaqësia e gjermanëve me politikën e migracionit, shikoni sa vota do të fitonte AfD

INFO

NA NDIQ