Shkëlqeu me dy asistime, Zhegrova vjen me një falënderim

INA
INA

30/10/2023

Edon Zhegrova shkëlqeu në fundjavë me Lillen ne fitoren 2:0 ndaj Monacos.

Ylli kosovar i dhuroi dy asistime në golat e Cavaliero e Diakite për ta ndihmuar ekipin e tij t’i fitojë tri pikët e radhës.E pas lojës, e vlefshme për xhiron e 10-të të Ligue 1, anësori ofanziv e bëri një postim në rrjetet sociale, duke e shprehur gëzimin e tij për fitoren, shkruan “Gazeta Express”.

“Një tjetër fitore, +2 asistime. Punë e madhe e ekipit. Falënderim për krejt tifozët, ju jeni të mrekullueshëm”, ka shkruar Zhegrova në Instagram.

Lille aktualisht është në vendin e katërt në tabelë me 18 pikë, katër më pak se lideri Nice.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Armando Broja

E ardhmja e Brojës në Itali? Ekipi i Serie A planifikon afrimin e sulmuesit “kuqezi” në janar

Luis Suarez

Suarez nuk pushon ja ku do vazhdoj karrierën

ardian ismajli

Ismajli për mediat kroate: Shqipëria dhe Kroacia kalojnë grupin në Euro 2024

Ylber Ramadani

Shorti i Evropianit, Ramadani: Kundërshtarë të fortë, por Shqipëria nuk do të dorëzohet!

guardiola

Gabimi i jashtëzakonshëm i gjyqtarit, Guardiola: Çfarë t’i them skuadrës dhe tifozëve pas një ndeshje si kjo?

Pogba

Pogba u gjobit me 20 mijë euro nga Allegri, për dëgjimin e muzikës me zë të lartë…

Ylber Ramadani

Shorti i Europianit/ Ramadani: Kundërshtarë të fortë, por Shqipëria nuk do të dorëzohet!

Pochetino

Pochettino ‘në qiellin e shtatë’: “Ne jemi një ekip i vërtetë”

moscardo-

E duan pesë gjigantët evropianë, por PSG po e fiton garën për sensacionin gjerman

INFO

NA NDIQ