Shkëndija e Haraçinës përmes penalltive plasohet në Ligën e Tretë-Veri

Picture of INA
INA

03/06/2023

Klubi Futbollistik “Shkëndija” siguroi kualifikimin në Ligën e Tretë të Futbollit të Maqedonisë – Grupi Veri dhe Haraçina po feston suksesin e madh të klubit, i cili nuk ka njohur humbje gjatë gjithë sezonit në Ligën komunale të Gazibabës., shkruan Open-TV.Ndeshja në kohën e rregullt në stadiumin “Boris Trajkovski” në Maxhari përfundoi pa gola 0:0.

Një ndeshje interesante dhe futboll fantastik për publikun, i cili mbushi stadiumin deri në ulësen e fundit. Interesimi për këtë ndeshje ishte i madh, sidomos nga tifozët “Çlirimtarët”.

Shanse pati por gola jo, dhe ndeshja përfundoi ne barazim 0-0, kështu që fituesi u vendos në penallti, ku Shkëndija nga Haraçina arriti statusin e Ligës së Tretë për sezonin e ardhshëm me rezultat 4:5. Golat për Shkëdijën në penallti i shënuan: Senad Saliu, Rufat Cilafi, Rahim Ismaili, Sevim Alii, Jasir Beqiri. Poriteri Shkëlzen Limani mbrojti penalltinë.

Festa në Haraçinë tashmë ka filluar dhe do të festohet deri në orët e vona të natës.

TË FUNDIT
8 orë
Media e njohur kroate e parasheh të ardhmen e Arbër Hoxhës
8 orë
E ardhmja e Asanit ende pezull, Arabia dhe Dubai alternativa për 29-vjeçarin
8 orë
Tre mbrojtës në radarin e Real Madridit pas bashkimit të Leny Yoro me Man Utd
9 orë
Portieri serb provokon tifozët dhe lojtarët e Partizanit, shiheni gjestin e tij! (VIDEO)
9 orë
Man Utd arrin marrëveshje personale me yllin e PSG-së

ME TE LEXUARA

8 orë
Tre mbrojtës në radarin e Real Madridit pas bashkimit të Leny Yoro me Man Utd
1 ditë
Qeveria argjentinase i thotë Messit të kërkojë falje, kjo është arsyeja
8 orë
E ardhmja e Asanit ende pezull, Arabia dhe Dubai alternativa për 29-vjeçarin
1 ditë
E dashura e Yamalit konvertohet në fenë islame pas lidhjes me yllin e Spanjës?
8 orë
Media e njohur kroate e parasheh të ardhmen e Arbër Hoxhës
1 ditë
Federata Angleze e Futbollit mendon për Guardiolën si pasues të Sauthgejt
1 ditë
Ndeshja Shqipëri-Kroaci, UEFA e konsideron si një nga më të mirat e Evropianit
1 ditë
Argjentina udhëheq listën, ku pozicionohet Shqipëria dhe Kosova?
20 orë
Ja kush është kandidati kryesor për të marrë drejtimin e “tre luanëve”

LEXO MË SHUMË

arber hoxha

Media e njohur kroate e parasheh të ardhmen e Arbër Hoxhës

jasir asani

E ardhmja e Asanit ende pezull, Arabia dhe Dubai alternativa për 29-vjeçarin

real madrid anceloti

Tre mbrojtës në radarin e Real Madridit pas bashkimit të Leny Yoro me Man Utd

portieri serb tre gishta provokon

Portieri serb provokon tifozët dhe lojtarët e Partizanit, shiheni gjestin e tij! (VIDEO)

ten hag manchester united

Man Utd arrin marrëveshje personale me yllin e PSG-së

morata

Morata i bashkohet “klubit” të lojtarëve më të shtrenjtë në histori… Ja sa kushton ai

shkendija tetoves

Shkëndija eliminohet nga Conference League!

Anglia

Ja kush është kandidati kryesor për të marrë drejtimin e “tre luanëve”

argjentina

Argjentina udhëheq listën, ku pozicionohet Shqipëria dhe Kosova?

INFO

NA NDIQ