Shkëndija kompleton prurjen e parë në merkaton e janarit (FOTO)

INA
INA

10/01/2024

Pas largimit të Dashmir Elezit te Lokomotiva e Zagrebit, Shkëndija konfirmoi prurjen e parë në merkaton e janarit. Behët fjalë për anësorin e Brera AP, Vane Krstevskin, i cili firmosi me kuqezinjëve kontratën 3,5 vjeçare. “Jam i lumtur dhe i kënaqur që jam këtu. Falenderim për besimin e treguar dhe shpresoj ta arsyetoj me lojë të mirë nga ana ime dhe angazhim maksimal“, deklaroi Krstevski.

Krstevski, hapat e para të futbollit i bëri te Bregallnica e Shtipit, ndërsa në vitin 2019 u bë pjesë e Akademia Pandevit, tashmë Brera AP. Paraqitjen e mira te skuadra nga Strumica, sollën edhe ftesën për Maqedoninë U21.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

dybala

Shënoi tre gola ndaj Torinos, Dybala: Te Roma shijoj të tashmen, dua të fitoj trofe!

Ilir-Daja-

Ilir Daja vazhdon kontratën me Ballkanin deri në vitin 2026

xhaka-zvicra

Xhaka: Jam shqiptar, me babë, babgjysh e gjak

Mesi ronaldo

Ronaldo apo Messi? Ja si përgjigjet Deco

zidane-1-600x360

Zidan: Rikthimi në Itali? Pse jo, çdo gjë mund të ndodh

Anceloti

Ancelotti shpjegon arsyen pse nuk e futi në lojë Arda Gulerin në ditëlindjen e tij

belingam real madrid

Reali marshon sigurt drejt titullit, kalohet edhe “pengesa” Sevilja

kristijan asllani

Shans i artë për Asllanin/ E konfirmojnë mediat italiane, mesfushori shqiptar piketohet titullar edhe në 3 duelet e ardhshme

luka modric

Refuzoi ofertën e Real Madrid, mediet kroate zbulojnë të ardhmen e Modric

INFO

NA NDIQ