Shkëndija përgatitet për sfidën në Shtip

Picture of INA
INA

22/11/2023

Shkëndija e Tetovës po përgatitet për takimin e ardhshmëm përballë Bregallnicës të shtunën në Shtip.

Pauza dy javore shkaku i ndeshjeve ndërkombëtare i ka ardhur mirë skuadrës dhe java e shkuar është shfrytëzuar për rikuperim dhe përgatitje qoftë fizike, apo tekniko taktike me theks në pikat ku skuadra është dashur të përmirësohet.

Pas fitores ndaj Tikveshit (11 nëntor) stafi teknin skuadrës i dha 3 ditë të lira.

Nga e mërkura ekipi u kthye në stërvitje dhe disa ditë punoi me intensitet të shtuar, që sot të ketë seancë rikuperimi, të martën futbollistët janë të lirë, derisa nga e mërkura vazhdohet me Bregallnicën në “menu”.
“Mendoj se pauza na ka bërë shumë mirë.
Disa ditë pushim ishin të mirëseardhura për secilin, derisa pastaj kemi vazhduar intensivisht dhe ndjej tamam si një mini fazë përgatitore.

Besoj kjo do të na shërbejë shumë për sprintin final në ndeshjet e mbetura deri në fund të vitit, ku synojmë të marrim sa më shumë pikë”, thotë portieri Davor Taleski.

TË FUNDIT
4 orë
Cana kundër, por Duka nuk heq dorë për organizimin e “Euro 2027” me Serbinë për moshat U21
10 orë
“Nuk është rastësi që kemi ardhur këtu”, Asani: Kam një ndjenjë që do të bëjmë gjëra të mëdha në Europian
19 orë
Finalja e Conference League/ Olympiacos-Fiorentina “luftë” për histori në Athinë
21 orë
Xherdan Shaqiri lë pas dëmtimin, i gatshëm për Evropianin
1 ditë
Rodrygo nuk e ka nijet largimin nga Reali

ME TE LEXUARA

1 ditë
Rodrygo nuk e ka nijet largimin nga Reali
21 orë
Xherdan Shaqiri lë pas dëmtimin, i gatshëm për Evropianin
19 orë
Finalja e Conference League/ Olympiacos-Fiorentina “luftë” për histori në Athinë
10 orë
“Nuk është rastësi që kemi ardhur këtu”, Asani: Kam një ndjenjë që do të bëjmë gjëra të mëdha në Europian
4 orë
Cana kundër, por Duka nuk heq dorë për organizimin e “Euro 2027” me Serbinë për moshat U21
1 ditë
​Mbeti jashtë Euro 2024, Cikalleshi i jep fund karrierës me Kombëtaren e Shqipërisë
1 ditë
Mbape e thotë sërish: Jam i dashuruar pas Milanit

LEXO MË SHUMË

IMG_2557

Cana kundër, por Duka nuk heq dorë për organizimin e “Euro 2027” me Serbinë për moshat U21

Jasir Asani

“Nuk është rastësi që kemi ardhur këtu”, Asani: Kam një ndjenjë që do të bëjmë gjëra të mëdha në Europian

Liga e Evropes Europa League

Finalja e Conference League/ Olympiacos-Fiorentina “luftë” për histori në Athinë

shaqiri-zvicra

Xherdan Shaqiri lë pas dëmtimin, i gatshëm për Evropianin

rodrygo

Rodrygo nuk e ka nijet largimin nga Reali

jasir asani

Jasir Asani, i vetmi shok skuadre që kujtohet për Cikalleshin!

mbappe

Mbape e thotë sërish: Jam i dashuruar pas Milanit

sokol cikaleshi

​Mbeti jashtë Euro 2024, Cikalleshi i jep fund karrierës me Kombëtaren e Shqipërisë

sokol cikaleshi

Mbeti jashtë listës për Euro 2024, Cikalleshi përcjell një mesazh

INFO

NA NDIQ