Shkolla ” Mosha Pijade” shpreh ngushllime familjes për humbjen e maturantit

Picture of INA
INA

14/05/2024

“Me pikëllim të thellë morëm lajmin e hidhur të ndarjes nga jeta të nxënësit tonë, maturantit tonë shumë të dashur e të respektuar, Eldon Shabani.

Ky telegram ngushëllimi u përcoll nga shkolla ”Mosha Pijade” në Tetovë, ku prindërve, familjes dhe gjithë dashamirëve të tij i’u shprehën ngushllimet më të përzemërta.

“Lusim Allahun e lartëmadhëruar që nxënësit, njiherit maturantit tonë, Eldon Shabanit t’ia fal Xhehnetin, kurse familjes ju dhashtë durimin në këto momente shumë të vështira …gjithëmonë do mbetesh në zemrat tona, i dashuri Eldon”, thuhet në telegramin ngushëllues. (INA)

TË FUNDIT
33 minuta
VMRO: Për 13 ditë nuk punojnë sallat e operimit në kirurgji
1 orë
ISHP: Epidemi e SIDA-s tek një grup i caktuar i popullsisë në vend
1 orë
Shpërthen zjarr në kazermën “Gjorçe Petrov” në Shkup
2 orë
Sot fillon seanca për zgjedhjen kryetarit të ri të Gjykatës Kushtetuese në RMV
2 orë
Deputetja e LSDM-së dorëzon ankesë kundër Afrim Gashit: Betimin e lexoi fillimisht në gjuhën shqipe

ME TE LEXUARA

23 orë
Fronti Europian në opozitë? Shaqiri: 130 mijë votues do ta mbrojnë të drejtën e tyre në çdo mënyrë, në çdo formë! Presim dorëzimin e mandatit
33 minuta
VMRO: Për 13 ditë nuk punojnë sallat e operimit në kirurgji
19 orë
Uji në Kumanovë prej sot mund të pihet
1 ditë
Fronti Evropian ka ngritur padi në Gjykatën Administrative për vendimin e KSHZ-së për rivotimin në Zhelinë
4 orë
Paradite mot me diell, pasdite shi i rrëmbyeshëm lokal dhe bubullima
23 orë
Ndërroi jetë ish-luftëtari i UÇK-së, Vaid Sali (FOTO)
19 orë
VLEN: BDI të reformohet, e jo të bojkotojë

LEXO MË SHUMË

Klinika-Shkup

VMRO: Për 13 ditë nuk punojnë sallat e operimit në kirurgji

hiv sida

ISHP: Epidemi e SIDA-s tek një grup i caktuar i popullsisë në vend

zjarrfikes

Shpërthen zjarr në kazermën “Gjorçe Petrov” në Shkup

Prokuroria

Sot fillon seanca për zgjedhjen kryetarit të ri të Gjykatës Kushtetuese në RMV

Bisera Kostadinovska Stojçevska

Deputetja e LSDM-së dorëzon ankesë kundër Afrim Gashit: Betimin e lexoi fillimisht në gjuhën shqipe

visar-ademiu-600x360

Visar Ademi: Mickoskin nuk e shoh si kozmopolit, shqiptarët nuk i përfshiu te financat, mbrojtja dhe punët e jashtme

dejvid daviv gir geer

Gir: Jemi të gatshëm të punojmë me qeverinë e re dhe me të gjithë ata që mbështesin reformat

gjykata administrative

Gjykata Administrative nuk pranoi padinë e Frontit Evropian për rivotim në Llërcë

posta-780x439-1

Agjencia e postave do ta prezantojë gjendjen e tregut postar në RMV

INFO

NA NDIQ