Shkolla Shqipe në Zvicër hap dhe një klasë të re në Kantonin e Bernës

Iliria News Agency
Iliria News Agency

23/02/2022

Me rastin e Ditës Ndërkombëtare të Gjuhës Amtare, “Shkolla Shqipe” në Zvicër, ka hapur edhe një klasë të re në Kantonin e Bernës

Me dëshirën maksimale të mësuesve, prindërve dhe fëmijëve të diasporës, kësaj here në Krichberg të Bernës u hap një klasë e re e gjuhës shqipe.

Deri tani, në kuadër të Shkollës Shqipe dhe me mbështetjen e Ambasadës së RSH-së në Zvicër, janë hapur dhjetëra klasa në mbarë Zvicrën, ku po mësojnë gjuhën, kulturën e traditat shqiptare qindra nxënës të diasporës në Zvicër, shkruan albinfo.ch.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

migros

Migros dhe Coop ndalojnë arkëtaret të mbajnë shami

UT Universiteti tetoves

VLEN: BDI nxori në rrugë elitën intelektuale shqiptare

mjeke

Gjermani: Numri i mjekëve të huaj më i lartë se kurrë më parë

1

Oda kërçovare në Zvicër ndau mirënjohje për veprimtarë dhe personalitete të suksesshëm të diasporës

Screenshot_2024-03-03-13-23-31-627_com.facebook.katana-edit

I riu nga Kosova pushton skenën e American Idol me këngën ‘Oj Kosovë, oj nëna ime’

nexhmedin spahiu

Spahiu publikon disertacionin e doktoraturës në matematikë, paralajmëron se do t’jua nxjerrë “notat e dobëta” disave

avio-bileta-pasaport

Pse duhet ta rezervoni fluturimin për në 5 të mëngjesit

policia gjermane gjermani

Gjermani: 4 të vrarë nga të shtënat me armë zjarri në një familje

matura-shteterore-provimi

Provimi i maturës shtetërore sivjet më 1 dhe 8 qershor

INFO

NA NDIQ