Shkolla Shqipe në Zvicër hap dhe një klasë të re në Kantonin e Bernës

Iliria News Agency
Iliria News Agency

23 Shkurt, 2022

Me rastin e Ditës Ndërkombëtare të Gjuhës Amtare, “Shkolla Shqipe” në Zvicër, ka hapur edhe një klasë të re në Kantonin e Bernës

Me dëshirën maksimale të mësuesve, prindërve dhe fëmijëve të diasporës, kësaj here në Krichberg të Bernës u hap një klasë e re e gjuhës shqipe.

Deri tani, në kuadër të Shkollës Shqipe dhe me mbështetjen e Ambasadës së RSH-së në Zvicër, janë hapur dhjetëra klasa në mbarë Zvicrën, ku po mësojnë gjuhën, kulturën e traditat shqiptare qindra nxënës të diasporës në Zvicër, shkruan albinfo.ch.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

lumturi-gezim

Dita Ndërkombëtare e Fëmijëve

libra-te-grisur

MASH: Libri i Historisë dhe Shoqërisë për klasën e pestë tërhiqet nga përdorimi

lea ypi ut

Në Universitetin e Tetovës u promovua libri “Të lirë” i Lea Ypit, shkrimtares dhe filozofes së njohur me renome ndërkombëtare

shkolla-nxenes-klasa

Nisin aplikimet për certifikimin e mësuesve shqiptarë në Diasporë

Europoli

Europol arreston 33 persona, mes tyre dhe shqiptarë – Sekuestrohen 18.5 milion euro

policia-italiane

Aksident i rëndë në Itali, 37 vjeçarja shqiptare përfundon në spital

vetura kasamit zjarri

Gazetarit shqiptarë në Zvicër i digjet vetura, por fatmirësisht shpëton

avion-zvicer

Qytetari i Kosovës dëbohet 10 vjet nga Zvicra, ja arsyeja

TIRANA

‘Java italiane’ në Shqipëri, Rama publikon videon: 60 evente të ndryshme që nga muzika deri tek arkitektura

INFO

NA NDIQ