Shkon në 96 numri i të vdekurve nga zjarret në Maui të Havait

INA
INA

14 Gusht, 2023

Numri i të vdekurve nga zjarret në Maui të Havait ka shkuar në 96, ndërsa të afërmit e të zhdukurve kërkojnë me dëshpërim për një shenjë se të dashurit e tyre mund të jenë ende gjallë dhe të mbijetuarit përpiqen të kuptojnë shkallën e shkatërrimit.

Disa ditë pasi ferri shkatërroi pjesën më të madhe të qytetit bregdetar të Lahaina, ekipet e zjarrfikësve u përpoqën të shuanin flakët ndërsa qentë e trajnuar për të zbuluar trupat kërkuan nëpër rrënojat e qytetit për viktima. Kjo është fatkeqësia më e madhe natyrore në Havai, duke tejkaluar cunamin që vrau 61 njerëz në vitin 1960.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Irak_Dasem-780x470

Së paku 100 të vdekur nga zjarri në një dasmë në Irak

gruri-ukraine-rusi-anijet

Ministri polak: Bisedimet me Ukrainën për importet e grurit janë në rrugën e duhur

zelensky-Shevchenko-1280x720-1-780x470

Zelensky emëron Andriy Shevchenkon si këshilltarin e tij

auto_donald-trump-oval-office1550229304

Gjykatësi i New York nuk tërhiqet: Donald Trump do gjykohet për mashtrime bankare

okb

Rusia kërkon t’i bashkohet këshillit të OKB-së për të drejtat e njeriut

ukraina-1

Ukraina: Rrëzuam 26 dronë rusë gjatë natës

Screenshot-2023-09-26-090946-1

Shpërthim në një depo, së paku 20 njerëz të vdekur

ukrain-flamuri

Ukraina shkatërron rrjetin e spiunëve rus në Kharkiv

ukraina-rusi-kiev-ushtar

Ushtria ukrainase: Sulmet ruse shkaktuan dëme të konsiderueshme në portin e Odesës

INFO

NA NDIQ