Shkrin kilogramët, pastron organizmin dhe jep energji

Kjo është pija e fortë që shkrin kilogramët shtesë. Kjo pije e forcon metabolizmin, ndihmon të humbni në peshë dhe dhuron shumë energji. Më e mira nga krejt është se mund ta përgatisni vetë, për vetëm disa minuta

PËRBËRËSIT:

• 2 mollë • 2 shkopinj kanellë • 1 litër ujë

PËRGATITJA DHE KONSUMIMI:

Pasi që të keni pastruar mirë mollët, i qëroni në rriska të holla, aq të holla sa që të mund të depërtojnë në shishe dhe së bashku me kanellë i vendosni në shishen prej qelqit, i mbushni me ujë dhe i lini të qëndrojnë në frigorifer gjatë natës. Që të nesërmen do ta keni të gatshme pijen ideale, e në mbrëmje mund ta përgatisni tjetrën për mëngjesin vijues. Dozën e kësaj recete mund ta përdorni tri ditë. Ditën e katërt vendosni mollë dhe kanellë të freskët. Këtë lëng ta përdorni jo më gjatë se 35 ditë, më pas bëni një pauzë prej dhjetë ditëve, e më pas mund të filloni përsëri nga fillimi.

(Kosova Sot Online)