Shkup, 184 kundërvajtje në komunikacion, 55 për tejkalim shpejtësie

Picture of Iliria News Agency
Iliria News Agency

23/02/2022

Ministria e Punëve të Brendshme njofton se gjatë ditës së djeshme vazhdoi me aksionet e përfocuara në fushën e komunikacionit.

“Në territorin e Bashkisë së Shkupit janë shqiptuar 184 masa prej të cilave 55 janë për tejkalim shpejtësie, 32 për mosdhënie të përparësie dhe 22 masa për këmbësorë”, thonë nga Bashkia e Shkupit.

Po ashtu janë shqiptuar edhe tetë masa për përdorim të telefonit, 5 për vozitje pa leje, 5 për shoferë fillimtarë dhe 46 për parkim jo të rregullt.

Nga MPB shtojnë se aksionet e forcuara do të vazhdojnë edhe gjatë ditëve të ardhshme.

“U bëjmë thirrje qytetarëve që t’i respektojnë rregullat në mënyrë që ta risim sigurinë në komunikacion”, thuhet në njoftimin e policisë.

TË FUNDIT
5 minuta
28 baza ushtarake e 20 të xhandarmërisë serbe, jo shumë larg kufirit me Kosovën, ja kush alarmon
8 minuta
Serbia ka blerë vota për të votuar kundër Rezolutës për Srebrenicës
1 orë
LSDM më 30 qershor do të zgjedh kryetarin e ri
2 orë
Ibrahimi: BDI të shkojë në opozitë, të mendojë dhe të reflektojë
3 orë
Deputeti Hisen Berisha prish aleancat serbo-arabe dhe rikthen Kosovën në qendër të vëmendjes

ME TE LEXUARA

12 orë
Banorët e Kumanovës ende pa ujë të pijshëm, presin rezultatet e analizave
5 minuta
28 baza ushtarake e 20 të xhandarmërisë serbe, jo shumë larg kufirit me Kosovën, ja kush alarmon
9 orë
KSHZ ende në seancë pas ankesës së Frontit Evropian
4 orë
Bilall Kasami heq dorë nga mandati i deputetit
11 orë
Sejdiu: Është çështje e kryer, ndryshimet kushtetuese do të ndodhin!
9 orë
VLEN dhe VMRO takohen për ndarjen e drejtorive
23 orë
Përleshje me armë tek rruga e ‘Plastikave’ në Shkup, ka të plagosur
4 orë
KSHZ refuzon ankesën e Frontit Europian për rivotimin në Llërcë

LEXO MË SHUMË

kufiri ushtria serbe

28 baza ushtarake e 20 të xhandarmërisë serbe, jo shumë larg kufirit me Kosovën, ja kush alarmon

vucic okb

Serbia ka blerë vota për të votuar kundër Rezolutës për Srebrenicës

LSDM SDSM

LSDM më 30 qershor do të zgjedh kryetarin e ri

zeqirija ibrahimi zeka

Ibrahimi: BDI të shkojë në opozitë, të mendojë dhe të reflektojë

hisen berisha

Deputeti Hisen Berisha prish aleancat serbo-arabe dhe rikthen Kosovën në qendër të vëmendjes

lsdm koalicioni

Seancë e Bordit Ekzekutiv të LSDM-së për zgjedhjet e parakohshme brenda partisë për kryesinë e re

Gordana Siljanovska Davkova

Siljanovska: E respektoj Marrëveshjen e Prespës, deklaratën e kam nënshkruar me emrin aktual kushtetues

kadri

Kadri Veseli flet në Hagë: Gjykimi të bëhet në kohë të arsyeshme, të mos cenohet besimi i popullit të Kosovës

fature-market

Për një vit, kostoja e jetesës në RMV është rritur për 200 euro

INFO

NA NDIQ