Shkup, 197 gjoba në trafik, 41 për vozitje të shpejtë

Iliria News Agency
Iliria News Agency

24/02/2022

Ministria për Punë të Brendshme informon se dje (23.02.2022) ka vijuar me kontrollet e intensifikuara në fushën e trafikut.

Nga MPB njoftojnë se në territorin e qytetit të Shkupit janë shqiptuar gjithsej 197 gjoba, nga të cilat 41 sanksione për drejtim të automjetit mbi shpejtësinë e lejuar, 25 masa për mos përparësi ndaj këmbësorëve, 26 sanksione për kundërvajtje të kryera nga këmbësorët.

Shtatë gjoba janë shqiptuar për përdorim të celularit, 12 sanksione për drejtim mjeti pa patentë shofer, gjashtë masa për drejtim mjeti nën efektin e alkoolit, pesë sanksione për shofer fillestar, 37 për parkim të paligjshëm.

“Aksionet e intensifikuara të kontrolleve vazhdojnë edhe në ditët në vijim. Apelojmë tek qytetarët që të respektojnë rregullat e komunikacionit për të rritur sigurinë në komunikacion dhe së bashku të kontribuojmë për rrugë më të sigurta”, thonë nga MPB.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

donaldtrump

Gjykata e Lartë vendos pro Trampit, ish-presidenti: Fitore e madhe për Amerikën

okb

Shefi i OKB-së: Dhjetëra fëmijë po vdesin nga uria dhe dehidratimi në Gaza, gjendja është e frikshme

Klinika-Infektive-Shkup

Komisioni për sëmundje infektive do të mbajë mbledhje, 123 raste të kollës së mirë në Shkup

moti-1

Ky është parashikimi i motit për ditën e sotme

bislimi-petkovic-lajcak

Lajçak sot në Prishtinë, takon Bislimin për zbatimin e Marrëveshjes Bazike

sela-taravari

Taravari sfidon Selën: Dilni vetë, unë jam i gatshëm t’i nënshkruaj ato lista që do më sillni dhe do t’i vulosi që të merrni pjesë në zgjedhje!

abazoviq dritan

Abazoviq: Tash shqiptarët në Mal të Zi nuk e ngrisin më flamurin edhe pse kanë të drejtë

Afrim Gashi

Gashi tregon arsyet se pse u bashkua opozita shqiptare

IMG_9532

Sela nga Saraji: Nuk e përkrahim Arben Taravarin për president

INFO

NA NDIQ