Shkup: 247 gjoba për mosrespektim të rregullave në trafik

Iliria News Agency
Iliria News Agency

03/02/2022

Ministria për Punë të Brendshme informon se dje (02.02.2022) ka vazhduar me kontrollet e përforcuara në trafik.

Nga MPB thonë se në territorin e qytetit të Shkupit janë shqiptuar gjithsej 247 gjoba, nga të cilat 59 për mosdhënie përparësie të këmbësorëve, 11 për drejtim të automjetit pa patentë shofer, 17 sanksione për kundërvajtje të kryera nga këmbësorët.

“Gjithashtu janë gjobitur gjashtë shoferë për përdorim të celularit, pesë gjoba për kalim në sinjal të mbyllur të semaforit, 64 masa për mosrespektim të shpejtësisë së lëvizjes”.

“Aksionet e intensifikuara vazhdojnë edhe në ditët në vijim. Apelojmë tek qytetarët që të respektojnë rregullat e komunikacionit për të rritur sigurinë në komunikacion dhe së bashku të kontribuojmë për rrugë më të sigurta”, thonë nga MPB.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

izet mexhiti

Mexhiti: Paska folë prap makineria propaganduese e Gebelsit të BDI-së!

vlen llogo

VLEN: Pacienti dhe Fronti i listës së zezë, shkaktarët e rënies së besimit në gjyqësor dhe prokurori

Kacarska-780x439-1-1

Kacarska: Gjykata Kushtetuese mund të vendosë për kushtetutshmërinë e Kodit Zgjedhor

bujar osmani

Osmani: Brenda 48 orëve mund të shpërthejë konflikt në Lindjen e Mesme

mpj22-696x385

MPJ apelon që të shmangen udhëtimet në Izrael dhe rajon

BDI selia

BDI: Korrupsioni ka emër, Izet Mexhiti dhe komuna e Çairit

bdi-ali-ahmeti-cair

BDI më e pasura, me më shumë para se partitë tjera

mexhiti izet

VLEN: Ndryshimet kushtetuese, kusht për koalicion me VMRO-DPMNE-në

KSHZ-Komisioni

Këto janë numrat e listave për deputetë që mund të votoni më 8 maj

INFO

NA NDIQ