Shkup, dënime për disa transportues ilegalë të udhëtarëve

Picture of Iliria News Agency
Iliria News Agency

08/02/2022

Inspektorët për komunikacion rrugor në Qytetin e Shkupit javën e kaluar kanë shqiptuar gjoba për pesë transportues ilegalë për shkak të mosrespektimit të ligjeve dhe rregullave për transport të udhëtarëve.

“Inspektorët për komunikacion rrugor në Qytetin e Shkupit vazhdimisht po bëjnë kontrolle të rregullta me qëllim të çrrënjosjes së transportuesve ilegalë në rajonin e qytetit të Shkupit. Gjatë javës së kaluar janë kontrolluar 5 transportues dhe janë shqiptuar pesë gjoba për transportues ilegalë të cilët qarkullonin dhe kryenin transport të udhëtarëve, pa i respektuar ligjet dhe rregullat për transport të udhëtarëve”, informojnë nga Qyteti i Shkupit./TV21

TË FUNDIT
47 minuta
VLEN: BDI si LEVICA, së bashku nuk përkrahën zgjedhjen e Afrim Gashit për kryetar të Kuvendit
1 orë
Ahmeti nesër para mediave, çfarë do përcjell kreu i BDI-së?
2 orë
Konjufca uron Gashin: Do të jetë shumë kënaqësi të punojmë së bashku
2 orë
Sulmohet kryetari i komunës së Shuto Orizares
2 orë
Qoku: Në Parlament do jetë i përfaqësuar programi i Vetëvendosjes

ME TE LEXUARA

1 ditë
Vazhdon gjykimi ndaj Zhan Mitrevit
20 orë
Rrufeja godet aeroplanin Cyrih-Shkup
1 orë
Ahmeti nesër para mediave, çfarë do përcjell kreu i BDI-së?
1 ditë
Taravari tregon se si do të punohet në Qeverinë e re
9 orë
A do ta votojë Ali Ahmeti propozimin që Afrim Gashi të bëhet kryetar i Kuvendit? Ky është reagimi i kryetarit të BDI-së
2 ditë
Ka ndërruar jetë njëri nga të plagosurit në Rrugën e Plastikave

LEXO MË SHUMË

IMG_2507

VLEN: BDI si LEVICA, së bashku nuk përkrahën zgjedhjen e Afrim Gashit për kryetar të Kuvendit

Fronti evropian ali ahmeti

Ahmeti nesër para mediave, çfarë do përcjell kreu i BDI-së?

konjufca

Konjufca uron Gashin: Do të jetë shumë kënaqësi të punojmë së bashku

Kurto dudush

Sulmohet kryetari i komunës së Shuto Orizares

bekim qoku kuvend

Qoku: Në Parlament do jetë i përfaqësuar programi i Vetëvendosjes

vlen kuvend qoku kasami gashi taravari mexhiti

Zgjedhja e Gashit për kryeparlamentar, Taravari përcjell një porosi

Afrim Gashi

Kush është Afrim Gashi-kryeparlamentari i ri i Maqedonisë së Veriut

Palestina gaza

Spanja, Irlanda e Norvegjia njohin Palestinën! “tërbohet” Izraeli

Afrim Gashi

Afrim Gashi u zgjodh kryetar i Kuvendit të Maqedonisë së Veriut

INFO

NA NDIQ