Shkup, një person akuzohet se ka vrarë gjyshen e tij

Picture of INA
INA

07/06/2024

Pas një procedure hetimore, prokurori publik nga Prokuroria Themelore Publike Shkup sot ka dorëzuar aktakuzë kundër një 28-vjeçari nga Shkupi për veprën penale Vrasje nga neni 123 paragrafi 2 pika 2 të Kodit Penal

“Më 18 janar, gjatë ushtrimit të dhunës në familje në shtëpinë familjare në bulevardin “Vidoe Smilevski Bato” në Shkup, i akuzuari me dashje i ka marrë jetën gjyshes së tij. Ndërsa viktima ishte duke ngrënë, ai e ka sulmuar, ka filluar ta godasë në kokë dhe në trup dhe më pas e ka mbytur”, thonë nga Prokuroria.

Prokurori publik ka dorëzuar edhe në Gjykatën Themelore Penale Shkup propozim për vazhdimin e masës së paracaktuar të paraburgimit për të akuzuarin.

TË FUNDIT
25 minuta
Anketa e IPSOS: Fronti dhe VLEN me barazim
55 minuta
Pluhuri i shkretëtirës së Saharasë do të prekë Maqedoninë e Veriut sot dhe nesër
1 orë
Bexheti: Asnjëherë nuk kemi ikur nga zgjedhjet
2 orë
“Kjo është pafytyrësi” – Qytetarët të revoltuar me regjimin e posaçëm të komunikacionit në Shkup
2 orë
MASH: Është përgatitur ditari i ri elektronik, do të përdoret pasi të kalojë fazën e testimit

ME TE LEXUARA

1 ditë
Osmani: Gjithçka për shqiptarët duhet të kaloj përmes Frontit
7 orë
Gashi takon sot Presidentin e Shqipërisë, Bajram Begaj
1 ditë
Këto janë emrat e përmendur për zv/ministra në Mbrojtje dhe Bujqësi nga VLEN?!
2 orë
Ndalohet një shtetas turk në “Deve Bair”, kapet me dokumente të falsifikuara
1 ditë
I nxehti i madh – Rekomandohet shkurtim i orëve për filloristët
7 orë
Moti me diell dhe shumë i ngrohtë, temperatura deri në 38 gradë

LEXO MË SHUMË

fronti evropian vlen

Anketa e IPSOS: Fronti dhe VLEN me barazim

ere pluhuri

Pluhuri i shkretëtirës së Saharasë do të prekë Maqedoninë e Veriut sot dhe nesër

blerim bexheti

Bexheti: Asnjëherë nuk kemi ikur nga zgjedhjet

shkupi komunikacion

“Kjo është pafytyrësi” – Qytetarët të revoltuar me regjimin e posaçëm të komunikacionit në Shkup

Ministria-Arsimit

MASH: Është përgatitur ditari i ri elektronik, do të përdoret pasi të kalojë fazën e testimit

policia-714x420

Ndalohet një shtetas turk në “Deve Bair”, kapet me dokumente të falsifikuara

IMG_2950

Tani mjekësinë mund ta kryeni edhe në universitetin e njohur si i Ramiz Merkos, lejen ia ka dhënë ministri në ikje i BDI-së

shkolla-nxenes-780x439-1

Në Kumanovë në maj janë regjistruar mbi 900 nxënës në klasën e parë

begaj gashi

Begaj takohet me Afrim Gashin: Rrugën e bashkëpunimit tonë nga dy korsi do ta bëjmë me katër të tilla

INFO

NA NDIQ