Shkup, nxënësja e shkollës së mesme kapet me substancë narkotike

INA
INA

10/11/2023

Nga MPB njoftojnë se gjatë ditës së djeshme në Shkup kanë ndaluar një të mitur, në çantën e të cilës kanë gjetur marihuanë. Nga MPB shtojnë se në prezencë të prindit, avokatit dhe inspektorit për delikuencë të të miturve, me vajzën është realizuar bisedë zyrtare në stacion policor, ku ajo e ka sqaruar veprën.

“Më datën 09.11.2023 në ora 18:30 minuta nga ana e nëpunësve policorë të Stacionit Policor Kisella Vodë nga liria është privuar 17- vjeçarja, tek e cila gjatë kontrollit të çantës shkollore të shpinës, të kryer në oborrin e shkollës në rajonin e Kisella Vodës, është gjetur dhe sekuestruar marihuanë”, thonë nga MPB.

Nga MPB shtojnë se e mitura i është dorëzuar prindërve, për rastin në fjalë është informuar Prokurori Publik dhe pas dokumentimit të plotë do të parashtrohet kallëzim përkatës.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

f4369ab0-8bde-455d-8ade-31568e4496cf

Artisti Mustafa Imeri-Tafa i bashkangjitet Lëvizjes Demokratike të Izet Mexhitit

muamer

Racizmi i prindërve maqedon ndaj nxënësve shqiptarë

Screenshot_2023-12-11-16-52-33-840_com.instagram.android-edit

Luizi fillon një projekt të madh në Shkup (video)

Jeton Shaqiri

Shaqiri: Rasti me shkollën në Çashkë tregon se ende nuk mundemi të flasim për integrim ndëretnik në arsim

fatmir mexhiti

Mexhiti: Brenda 6 muajve do të bashkohen klinikat, nuk do të ketë 66 drejtor dhe 33 këshilla drejtues

artan grubi

Grubi: Po përparon procesi i ndërtimit të objektit të Teatrit dhe Bibliotekës së Tetovës

Ministria-e-Drejtesise_1-780x470-1

Janë përgatitur ndryshimet e kodit zgjedhor, Ministria e Drejtësisë jep detaje

evn-fatura

A do të shtrenjtohet rryma pas 1 janarit

david geer gir dimitar kovacevski

Kovaçevski-Geer: Plani i Rritjes së BE-së për Ballkanin Perëndimor është inkurajues për qytetarët tanë

INFO

NA NDIQ