Shkup, për shkak të zjarrit mbyllet për qarkullim ura afër “East Gate” që çon drejt Stacionit hekurudhor

INA
INA

12 Maj, 2023

Flakët e mëdha mbrëmë kanë përfshirë urën e njohur si “Belasica” në afërsi të qendrës tregtare “East Gate”, e cila të çon në stacionin hekurudhor në Shkup.

Zjarri është vënë nën kontroll dhe ura aktualisht është plotësisht e mbyllur për qarkullim për arsye sigurie.

Sipas informacioneve që ekipi i portalit “360 Gradë” ka marrë nga pjesëtarët e zjarrfikësve të cilët ndodhen në vendin e ngjarjes, shkaku i zjarrit dihet, por pritet që Ministria e Punëve të Brendshme (MPB) të kryejë provat e plota dhe të dal më pas me njoftimin zyrtar.

Sipas njoftimit zyrtar të MPB-së, mbrëmë (11.05.2023) në orën 23:59 është raportuar se ka rënë zjarr nën urën në Rr. Belasica në Shkup. Në vendngjarje kanë dalë efektivët e policisë, ku trafiku është devijuar. Zjarri është shuar nga ekipet e Brigadës së Mbrojtjes nga Zjarri dhe po hetohet”. (INA)

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

hotel

Në Strugë dhe Ohër në gastronomi nevojiten rreth 2000 punëtorë, por nuk ka kush të punojë, rinia largohet

IMG_2043

Shea: Veriu çështje e brendshme e Kosovës, punoni me BE-në e SHBA-në dhe mos e humbni besimin

kurti vucic

Kurti thotë se dhunën në veri e shkaktuan grupet fashiste, pjesë e listës së pagave të Serbisë

kurti kfor

Komandanti i KFOR-it: Albin Kurti ka bërë veprime të njëanshme

cigare-750x430

Shqipëria, e fundit në rajon për kultivimin e duhanit

vucic

Mediat kroate: Vuçiq me video-adresim gati si Millosheviqi në vitin 2000

xhevdet

“Ahmeti para se të shkonte tek babai i Thaçit, le ta vizitonte Gruvskin që e amnistoi”

kurti-1

Kurti: Kryetari i komunës së Leposaviqit po qëndron stoikisht

Screenshot_2023-06-04-16-35-55-492-edit_com.android.chrome

Përkujtim për djalin tim të mirë, Luranin

INFO

NA NDIQ