Shkup, policia arrestoi një të punësuar në “Higjienën Komunale”!

INA
INA

10 Korrik, 2023

Policia ka arrestuar një të punësuar në “Higjienën Komunale” në Shkup, pasi i njëjti siç qëndron në njoftim, ka sulmuar një punësuar në këtë ndërmarrje publike në kryerjen e punës.

“Sot (10.07.2023), në orën 00.05 në rajonin e Gazi Babës, zyrtarët policorë të Njësitit të Ndërhyrjes së Shpejt SPB Shkup, kanë privuar nga liria shtetasin F.C. (28) nga Shkupi, punonjës në NP Higjiena Komunale Shkup, pasi me datën 09.07.2023 rreth orës 11.30 në një qendër tregtare në zonën e Gazi Babës, së bashku me shtetasin D.D. dhe disa persona të tjerë, kanë sulmuar fizikisht personin D.S.(37) nga Shkupi, ku i njëjti ishte duke kryer detyrën e tij si punonjës në të njëjtën ndërmarrje. Po merren masa për zbardhjen e plotë të rastit dhe identifikimin e personave dhe pas dokumentacionit të plotë nga Njësia kundër Krimeve të Dhunshme do të bëhet kallëzim penal për veprën penale “dhunë”, sipas nenit 386 të Kodit Penal”, thanë nga MPB-ja për TV21.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

dimitar kovacevski

Kovaçevski dënon ngjarjet në veriun e Kosovës

Afrim Bunjaku

Sot varrimi i policit Afrim Bunjaku

Lajcak

Lajçak shkruan për domosdoshmërinë e dialogut, s’e përmend faktin se sulmuesit e Policisë së Kosovës ishin terroristë serbë

vlora citaku

Vlora Çitaku: Sot jam me kryeministrin Kurti

policia-haracine

Vrasje e dyfishtë në Maqedoni, vëllai vret vëllanë dhe kunatën

vucic-2

Vuçiq në siklet nga gazetarja që e pyeti ku i mori armët dhe uniformat grupi terrorist

Afrim Bunjaku

Nesër ditë zie në Kosovë, në nderim të policit të vrarë

hovenier qemal minxhozi

Ambasadorët e SHBA-ve dhe Shqipërisë ndezën qirinj në nderim të policit të vrarë, Afrim Bunjaku

policia-kosoves

Edhe një sulmues i arrestuar, Policia thotë se ka hyrë në objektet përcjellëse të Manastirit të Banjskës

INFO

NA NDIQ