Shkup, policia gjen armë në një kontejner për mbeturina

ina-online
ina-online

23 Gusht, 2023

Mbrëmë rreth orës 22:30 në “Cërnogorska”, policia ka gjetur disa armë dhe municion. Konkretisht, një automatik kallashnikov i prodhimit kinez, një pushkë automatike Pleter 91 e prodhimit kroat 9 mm dhe një çantë me 100 fishekë të kalibrit 7.62 mm dhe 27 fishekë të tjerë të kalibrit të ndryshëm.

Me urdhër të gjykatës është kontrolluar në shtëpinë e B.L. (27) nga Shkupi, i cili nuk ndodhej në shtëpi. Gjatë kontrollit janë gjetur objekte që dyshohet se kanë lidhje me krim. Pas zbardhjes dhe dokumentimit të plotë të rastit, në koordinim me prokurorin publik, nga SPB Shkup thonë se do të dorëzojnë raport përkatës.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

artan grubi

Grubi: Tentativë për të nxitur krizë dhe destabilizim të situatës

dimitar kovacevski

Kovaçevski dënon ngjarjet në veriun e Kosovës

policia-haracine

Vrasje e dyfishtë në Maqedoni, vëllai vret vëllanë dhe kunatën

wagner-vagner-kosovo

Ai është i pranishëm grupi mercenarë Wagner?

Kasami

Kasami: Sulmi në Veri të Kosovës, është sulm terrorist

Ali Ahmeti

Ali Ahmeti: Dënoj sulmin vrastar ndaj policisë së Kosovës, destabilizon rajonin

Arben Taravari

Taravari: Dënoj me ashpërsi sulmin e kryer ndaj policisë së shtetit të Kosovës

monstra

Rasti “Monstra”, Raufi: Drejtësinë do ta kërkojmë në Strazburg

KAFE

Në cilin vend radhitet Maqedonia për nga konsumimi i kafesë

INFO

NA NDIQ