Shkup: Policia me kontrolle të shtuara ndaj transportit publik

Iliria News Agency
Iliria News Agency

24/03/2022

Në Shkup policia është duke kryer aksion kontrollues të automjeteve që kryejnë transport publik të udhëtarëve, kryesisht autobusë dhe furgona.

Kontrollet e shtuara policore ndaj transportit publik vijnë pas tragjedisë në Bullgari ku u dogj autobusi i “Besa Trans Shkup” në nëntor të vitit të kaluar, ku humbën jetën 45 qytetarë.

Nga MPB njoftojnë se vetëm dje në territorin e qytetit të Shkupit janë shqiptuar gjithsej 159 sanksione, për parregullsi dhe për tejaklim të shpejtësisië së lejuar./KlanMacedonia/

https://www.facebook.com/KlanMacedoniaTelevision/videos/655754332171562/

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

KSHZ-Komisioni

Akreditohen 942 vëzhgues, gazetarë dhe përkthyes të huaj për zgjedhjet presidenciale

DASH departamenti amerikan

Korrupsioni i rëndë qeveritar dhe dhuna ndaj gazetarëve – raport i DASH për Maqedoninë e Veriut

pasaporta dokumente personale

Dhe në ditën e votimit, qytetarët e Shkupit do të mund të marrin dokumentet e tyre personale

zgjedhje maqedoni

Zgjedhjet presidenciale, të drejtë vote kanë 1.814.317 qytetarë

pompa-benzines-derivatet-naftes

Nga mesnata këto janë çmimet e derivateve të naftës

inbound9208091233378029311

Mexhiti: Zullumi është trashë, do të këputet kësaj rradhe

vjosa osmani okb grate e dhunuara

OKB-ja tentoi të bllokojë pjesëmarrjen e grave të mbijetuara gjatë luftës, Osmani refuzoi të merrte pjesë pa to

izet

Mexhiti: Zullumi është trashë, do të këputet kësaj rradhe

gashi

Gashi: Taravari, kandidati i vetëm që përfaqëson shqiptarët

INFO

NA NDIQ